Як в joomla вставити скрипт.

Joomla - це популярна система управління сайтом, яка має дуже широкі функціональні можливості. Найчастіше вони не використовуються і на чверть, а з просунутих опцій адміністраторам сайтів буває потрібна, наприклад, вставка в сторінки скриптів на мові JavaScript. Зробити це можна, створивши в панелі адміністратора відповідний модуль.
Інструкція
1
Якщо скрипт міститься в окремому файлі з розширенням js, вам слід спочатку розмістити його на сервері сайту, а потім додати в код потрібних сторінок HTML-теги виклику цього скрипта. Для завантаження файлу використовуйте будь-який з знайомих вам способів. Це можна зробити з використанням встановленої в комп'ютер програми FTP-клієнта, за допомогою менеджера файлів панелі управління хостингової-компанії або аналогічного менеджера системи управління сайтом.
2
Потім в панелі адміністрування Joomla відкрийте розділ, що відноситься до встановлених в систему модулям і переконайтеся, що в ньому є модуль, що дозволяє вставляти в документи довільний HTML-код. Назви у них бувають різні, але найчастіше використовують Special HTML - це найпоширеніший компонент такого типу. Натисніть кнопку «Новий», в завантажившись формі поставте позначку навпроти напису Special HTML і клікніть іконку «Наступна».
3
В поле «Заголовок» з'явилася форми впишіть назву, за яким ви зможете пізніше визначити, що за скрипт викликається цим модулем. HTML-тег виклику файлу зі скриптом впишіть в поле HTML/JavaScript. В деяких версіях Joomla з візуальним редактором це треба зробити після відключення режиму WYSIWYG. Тег завантаження скрипта із зовнішнього файлу в загальному випадку виглядає так: . Тут в лапках після src вам треба вказати адресу, за якою в першому кроці був завантажений файл. Якщо скрипт не повинен зберігатися в зовнішньому файлі, то вставте його замість цього тега.
4
В поле «Положення» впишіть, наприклад, JSOutput, у випадаючому списку «Відобразити заголовок» виберіть «Ні», а в списку "Включений» - «Так». Клікніть по кнопці «Зберегти» і на цьому підготовка модуля скрипта до вставки в сторінки буде завершена.
5
Виберіть статтю або статичну сторінку, в яку треба вставити модуль, що містить скрипт, і у візуальному редакторі клікніть місце для його виведення. Потім вставте код {loadposition JSOutput} і збережіть змінену сторінку.
В певний момент у кожної людини, що займається створенням веб-сайтів, зокрема на движку Joomla, виникає бажання встановити на свої власні ресурси рекламу в цілях додаткового заробітку.
Інструкція
1
Скачайте спеціальний плагін Joomla MultiAds, перейшовши за посиланням у розділі «Додаткові джерела», і встановіть його, використовуючи для цього адміністративну панель. Зайдіть у вкладку «Менеджер плагінів», активуйте в ній викачане розширення. Потім зайдіть в налаштування і в кожному блоці вкажіть коди для своєї реклами. У перший блок вставте той код, який ви хочете показувати відразу ж під заголовком статті.
2
У другій модуль вставте код, який буде відображатися на початку статті. Якщо у рекламного блоку немає якихось фіксованих розмірів, тоді він буде знаходитися прямо перед текстом. Задайте фіксовані розміри, якщо хочете, щоб реклама була «обтічна» текстом. Наприклад:
Рекламний код
. В даному випадку на початку самої статті буде знаходиться блок реклами, розміри якого становлять 300 пікселів у висоту і ширину, текст статті буде «обтікати» цей блок. Звертайте увагу на розміри рекламного модуля - він не повинен бути занадто великим або занадто маленьким. Співвідносите розміри блоку з розміром статті.
3
В третій блок інтегруйте той код, завдяки якому блок реклами буде виводитися в самому кінці розміщеної статті, безпосередньо під самим текстом. В четвертий блок вставте код, який буде відображатися в самому кінці розміщеного контенту. Наприклад, якщо стаття передбачає наявність коментарів, то ваша реклама буде знаходитися прямо під ними.
4
Слідкуйте за тим, щоб правильно прописувати коди. Не забувайте, що при неправильному їх вказівці реклама не відображатиметься. Розміщуйте рекламні блоки по тексту статті рівномірно, не перестарайтеся. Контент, повністю наповнений рекламною інформацією, не зацікавить користувача.