Як навчитися визначати стилі в архітектурі.

Більшість архітектурних пам'яток, існуючих сьогодні, культурологи відносять до того чи іншого стилю. Навчитися бачити стиль конкретного будови може будь-хто, для цього достатньо володіти порівняно невеликою кількістю інформації про кожного з архітектурних напрямків.
Інструкція
1
Якщо ви хочете навчитися розбиратися в архітектурі, обзаведіться спеціальною літературою, в якій ви зможете знайти визначення кожного стилю і його основні риси. Після прочитання рушайте на прогулянку до найближчого пам'ятника і спробуйте його охарактеризувати. Ідеально для дослідження підходять європейські монументи, але якщо ви не можете дозволити собі поїздку в одну з країн Європи - завжди можна скористатися фотокаталоги. Зокрема, столицю Чехії - Прагу називають музеєм для архітекторів, оскільки тут можна знайти споруди практично всіх існуючих стилів.
2
Найбільш характерний стиль архітектури, який виявив себе в Європі - романський. Саме він переважав в середині XII століття практично у всіх містах, що нині вважаються територією Європи. Будівлі в цьому стилі, завжди виконані у формі простих геометричних форм, витягнуті в довжину, володіють вузькими вікнами і товстими стінами, а також рядом інших значущих характеристик. Класичним прикладом архітектури романського стилю є ротонда святого Мартіна, розташована в Вишеграді (Чехія).
3
Готика - напрямок архітектури, для якого характерна наявність хрестових склепінь, високих загострених веж. Дивлячись на будівлі, виконані в готичному стилі, здається, що його архітектор задумував злетіти високо вгору. Для готики характерні граціозність і легкість, найбільш яскравим прикладом цього стилю є Собор святого Віта в Празі.
4
Архітектура Ренесансу всі свої сили спрямовує на те, щоб по новому інтерпретувати форми, що використовувалися в античності для будівництва. Типові «маркери» цього стилю: симетрія, домінування прямокутних і квадратних форм, використання штукатурки. Класичним прикладом архітектури Ренесансу можна вважати Шварценбергский палац, розташований в столиці Чехії.
5
Бароко - стиль, що поєднує в собі риси скульптури та архітектури, для нього характерне використання незвичних звичайному оку форм. Для тих, хто створював будівлі в стилі бароко, було важливо висловити всі свої емоції, причому зробити це потрібно було з усією можливою динамічністю. Валдштейнський палац в Празі, виконаний в стилі бароко, називають одним з найпрекрасніших і найвеличніших пам'яток архітектури.
6
Крім перерахованих вище стилів, існують і інші, як то: неоренесанс, модерн, кубізм та ін. Для того щоб навчитися відрізняти їх, необхідні насамперед практичні навички. Знайомтеся з пам'ятниками архітектури, вивчайте їх, і поступово ви навчитеся в них розбиратися.