Як лікувати шию.

Біль у шиї - це одне з найпоширеніших на сьогоднішній день захворювань, яке може бути викликане різними причинами. Наприклад, тривалим сидінням на незручному стільці, спадковою схильністю, відсутністю фізичних навантажень, а так же несприятливим впливом навколишнього середовища.

Іноді біль в області шиї може сигналізувати про початкову стадію найсерйозніших захворювань або механічних пошкодженнях в шийному відділі хребта. А може, просто ви застудили шию в холодну погоду? Як же правильно лікувати шию? Зазвичай на період загострення болю пацієнту призначають протизапальні нестероїдні препарати. Однак визначити їх повинен фахівець після ретельно проведеного обстеження. Займатися самолікуванням не рекомендується. З болезаспокійливих препаратів можна приймати ібупрофен або аспірін.Очень корисно в період загострення по декілька разів на день робити масаж шиї по 5-10 хвилин. Для цього подушечками пальців треба натискати на больові точки і фіксувати протягом декількох секунд. Якщо ви самі не зможете дістати їх руками, попросіть когось із близьких допомогти вам.Ви період загострення лікувати шию можна двома протилежними методами - холодом (лід) або теплом (мішечок з підігрітою сіллю або піском). Теплий компрес найкраще робити на ніч. Прокинувшись вранці, ви відразу відчуєте полегшення. Лід зменшує припухлість і дуже ефективний при розтягуванні м'язів і травмах.После того, як біль в шиї стихне, пацієнту рекомендується щодня займатися спеціальною гімнастикою. Вона включає в себе кілька нескладних вправ, які допоможуть шиї розслабитися і зняти зайву напругу м'язів. Ось деякі з них:

  1. Напружуйте м'язи шиї, одночасно натискаючи долонею на лоб. Потім натискайте долонею на потилицю. Повторіть ці вправи кілька разів.
  2. Надавлюйте правою долонею на правій скроню і, відповідно, лівої - на лівий. Напружуйте при цьому м'язи шиї. Вправа також слід повторити кілька разів.
  3. Закиньте голову назад, а підборіддя одночасно намагайтеся притиснути вниз, до яремної ямці. Повторіть 5 разів.
  4. Повертайте головою по колу повільно, щоразу фіксуючи максимальну глибину нахилу.
  5. Пригорніть праве вухо до правого плеча, не піднімаючи його, а потім ліве вухо - до лівого. Постарайтеся утримати положення на кілька секунд.