Як намалювати міста.

Віртуальні подорожі - це коник всіх художників. Здійснимо сьогодні ще одне таке подорож - цього разу на південь Франції, в мальовниче містечко, розташоване в декількох кілометрах на північ від Ніцци. І, занурившись в «строкату» атмосферу тамтешнього життя, спробуємо передати її на нашій картині.
Вам знадобиться
  • Лист щільною жовто-коричневого паперу розміром 30 * 40 см, плотницкий олівець, пензлі, акрилові фарби, масляна пастель, чорна індійська туш, палітра і посудину з водою.
Інструкція
1
Виконайте начерк. Візьміть плотницкий олівець і накидайте основні елементи композиції. Не прагніть зафіксувати точні контури предметів чи дрібні деталі, щоб уникнути надалі спокуси почати заповнювати їх фарбою, від цього зображення неминуче втратить в свіжості.
2
Напишіть небо. Приготуйте суміш трьох акрилових фарб - яскраво-синьою, ультрамарину і білил. Розведіть суміш до консистенції вершків і, використовуючи круглу кисть №4, окрасьте небо плавними мазками. Напишіть хмари чистими білилами - з додаванням невеликої кількості карміну там, де хмари сильно освітлені сонце.
3
Позначте будови. Покажіть контури стін і дахів алой золотисто-жовтої масляної пастеллю.
4
Виділіть білі плями. Зобразіть листя великий пальми лілової і лимонно- жовтої масляної пастеллю, завдаючи фарби стрімкими зиґзаґоподібними мазками, які передають колихання листя на вітрі. Лілової, світло-синьою і білою пастеллю додайте окремі вікна будинків. Заштрихуйте ультрамарином поверхню темного пагорба праворуч. Пріщурьте, визначаючи світлі ділянки композиції, і пофарбуйте їх густими штрихами білої олійної пастелі.
5
Покажіть окремі тіні. Олійною пастеллю палена умбра поглибте темні лінійні елементи (вікна, контури стін і дахів і т.д.).
6
Вибудуйте образ. Смоделируйте темні хмари за допомогою сірої олійної пастелі. Додайте нові деталі пейзажу дрібними пастельними мазками, стежачи за тим, щоб колір при цьому не суперечив загальній колірній гамі. Так, наприклад, ви можете дописати зліва паленої Сієною нові теракотові даху, а прусської зеленню показати пальми. Але не перестарайтеся в деталізації. Пам'ятайте, що в цій композиції ми навмисно відмовляємося від дрібних деталей, прагнучи до передачі загальної радісної атмосфери літнього дня.
7
Пропишіть тіні. Уточніть форму церковних веж різними відтінками сірої акрилової фарби, змішаної з карміну, ультрамарину і білил. Приготувавши рідку рожеву розмивання з карміну, жовтого кадмію, ультрамарину і білил, зобразите полуденний тіні, що відкидаються оточуючими предметами на стіну рожевого будівлі.
Зверніть увагу
Ця картина здається дуже безпосередній і щирою.
Корисна порада
Позначивши акриловою фарбою хмари, дайте зображенню висохнути.