Як знайти пристрій у мережі.

Необхідність пошуку мережевих пристроїв може виникнути в самих різних випадках, наприклад, при налаштуванні мережі або перевірці рівня безпеки. Знання про те, які пристрої підключені до мережі, дає адміністратору необхідну інформацію для планування подальшої роботи.
Вам знадобиться
  • - спеціальні скануючі програми.
Інструкція
1
Будь-яке підключене до мережі пристрій має мережевий IP-адреса або MAC-адресу. Для того щоб протестувати мережу, використовуються спеціальні програми - сканери. Існує велика кількість подібних програм, але найбільшу популярність здобули лише деякі з них.
2
Найвідомішим і популярним сканером є nmap. Програма дозволяє сканувати заданий діапазон адрес, при цьому володіє великою кількістю налаштувань, що дозволяють вибрати найбільш оптимальний режим сканування. Варто відзначити, що саме цей сканер є найпопулярнішим у хакерів. З недоліків сканера для рядового користувача можна відзначити те, що він працює в консольному режимі. Правда, існує і версія з звичним для користувачів Windows gui-інтерфейсом - Zenmap.
3
Скачайте файл і запустіть установку програми. Після закінчення інсталяції запустіть Zenmap. У вікні, вкажіть мета сканування, це може бути як конкретний IP-адресу, так і деякий діапазон. Для сканування мережі вам буде необхідно вказати її діапазон для визначення активних пристроїв - тобто підключених до мережі і мають IP-адресу. Також буде потрібно задати параметри сканування. Так як програма має величезну кількість налаштувань для різних варіантів сканування, з ними краще познайомитися в довідковому керівництві.
4
Якщо вам просто потрібно перевірити якийсь діапазон на присутність працюючих машин, скористайтеся простий, але дуже зручною утилітою Angry IP Scanner. В мережі можна знайти її другу і третю версії, друга (наприклад, версія 2.20) представляється більш зручною. Запустивши програму, вкажіть початкове і кінцеве значення діапазону портів, а в налаштуваннях - скановані порти. Можна задати як список окремих портів, так і діапазон. Програма почне сканування діапазону, виводячи в списку знайдені пристрої. «Живі» адреси будуть відзначені зеленими кружками, що не відповідають - червоними. В настройках (Options - Options ... - Only open ports) можна налаштувати програму на висновок в списку тільки активних ресурсів. Результати сканування можна зберегти в текстовий файл.