Як перевірити акумулятор Bosch.

З настанням зимового періоду можуть виникати проблеми з запуском двигуна. Найчастіше причиною стає акумулятор автомобіля. Високоякісні акумулятори, якими є Bosch, рідко доставляють власникам подібні неприємності, але в особливо холодний період не зайве перевірити і їх.
Вам знадобиться
  • - прилад ВАТ 121;
  • - прилад Т12 200Е/300Е;
  • - високоомний вольметр;
  • - авометр.
Інструкція
1
Стан акумулятора можна оцінити на СТО Bosch Service за допомогою спеціального діагностичного пристрою ВАТ 121. Це пристрій дозволяє швидко перевірити стан АКБ без процедури шокового розряду вилкою навантаження. Одночасно перевіряється і напруга генератора. Однак подібний пристрій не отримало масового поширення серед автолюбителів в силу його дорожнечу.
2
Більш повну перевірку можна провести на тому ж самому сервісі за допомогою приладу Т12 200Е/300Е. Ця перевірка навантажує акумулятор стартовим струмом за стандартом EN, що є досить важким випробуванням для батареї. Результати такого тесту дають максимально повну інформацію про стан АКБ - про необхідність її підзарядки або заміни на нову.
3
Багато необслуговувані моделі акумуляторів Bosch мають індикатори рівня розряду, розташовані на верхній кришці корпусу. Якщо ви власник подібної моделі, візуально контролюйте заряд АКБ за допомогою цих індикаторів і, в разі необхідності, заряджайте його, орієнтуючись на ті ж індикатори.
4
Щоб перевірити необслуговувані акумулятор Bosch без індикатора розряду, виміряйте напругу на його клемах в стані спокою, тобто через кілька годин після вимкнення двигуна. Намагайтеся використовувати тільки високоомний вольтметр. Якщо рівень напруги менш 12,3-12,4 В, акумулятор вимагає підзарядки. Заряджайте акумулятори Bosch тільки спеціальними зарядними пристроями Bosch KL1206E або Battmax-Automatic.
5
До сих пір випускаються і продаються обслуговувані акумулятори Bosch з можливістю доливання води. Якщо ви власник такої батареї, періодично перевіряйте щільність електроліту в ній. Ця величина повинна знаходитися в певних в інструкції по експлуатації рамках. Якщо вона не відповідає вимогам, долийте в акумулятор дистильовану воду. Але ні в якому разі не заливайте електроліт - це заборонено інструкцією!