Як лікувати заїди.

Заїда, або медичною мовою ангулярних стоматит, являє собою стоматологічне захворювання, що виявляється у вигляді утворення тріщин в куточках рта.Возбудітелем даного захворювання найчастіше виступають стрептококи і грибки роду Candida. Сприяти виникненню заед може так само брак вітамінів в організмі (авітаміноз), обмінні захворювання, наприклад, цукровий діабет, лікування антибіотиками, ВІЛ інфекція, неправильний прикус і навіть алергія.

Перш ніж починати лікувати заїди, потрібно провести діагностику причин виникнення даного захворювання, для цього краще звернутися до фахівця. Бактеріоскопічне дослідження дозволить визначити збудника і дозволить виключити інше дерматологічне захворювання, наприклад сіфіліс.Как лікувати заїди? Відповісти на це питання можна, якщо точно знати причину виникнення даного захворювання. Тим не менш, існує перелік стандартних рекомендацій з лікування цієї недуги, дотримуючись яких можна швидко і ефективно провести лікування:

  1. Якщо заїди є наслідком ураження грибка, то необхідно вдатися до допомоги протигрибкових препаратів. Сьогодні аптеки надають широкий вибір таких препаратів. Важливо підбирати засіб з урахуванням особливостей захворювання і вашої чутливості до компонентів ліки. Так само слід звернути увагу на своє харчування: виключити з раціону гостре, кисле, солодке і солоне.
  2. При авітамінозі слід почати прийом вітамінних препаратів або ввести в свій раціон більше продуктів містять рибофлавін і вітаміни, особливо вітамін В2.
  3. При виникненні заед внаслідок неправильного прикусу або проблем в порожнині рота, слід зайнятися усуненням цих причин: провести лікування карієсу, проблему не було якісні протези або коронки, позбутися зубного каменю і нальоту.
  4. Для швидкого загоєння тріщин і ранок на губах використовуйте оливкову або лляне масло, а так же масло чайного дерева. Прекрасним засобом так само є масляний розчин вітаміну Е.

Для профілактики появи заед слід користуватися захисною гігієнічною помадою, особливо в холодний період року і при вітряну погоду, дотримуватися правил гігієни, стежити за станом порожнини рота , правильно здійснювати догляд за протезами, стежити за раціоном і харчуватися продуктами, що містять достатню кількість вітамінів.