Як визначити інжектор ВАЗ.

Якщо інжекторний двигун автомобіля ВАЗ погано заводиться або працює з перебоями, пора перевірити його паливну систему, включаючи бензонасос. Зробити це можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - тестер;
 • - мультиметр;
 • - манометр;
 • - ємність;
 • - шліцьова викрутка.
Інструкція
1
Інжекторний двигун відрізняється від карбюраторного удосконаленою системою подачі палива. Вона здійснюється шляхом безпосереднього вприскування паливної рідини у впускний циліндр або колектор за допомогою форсунок.
2
Підключіть до клем проводів тестер або мультиметр і перевірте електричну ланцюг бензонасоса на працездатність. Якщо є сигнал - проводка справна.
3
Потім зніміть захисний ковпачок штуцера бензонасоса і підставте під нього ємність. Натисніть на золотник тоненькою шліцьовій викруткою. Якщо бензин піде тонкою цівкою - тиск низький, якщо напір хороший, то тиск в нормі.
4
Виверніть золотник з штуцера паливної рами. Надіньте шланг монометра на штуцер і затягніть його хомутом. Так ви перевірите тиск у паливній системі.
5
Тепер включите запалювання, двигун при цьому не заводите. Тиск палива повинна дорівнювати 2,8-3,2 бар, якщо воно нижче цих цифр, варто перевірити подає магістраль. Зверніть увагу на фільтр, який розташований під днищем кузова біля бензобака. Перевірте ступінь забрудненості сітки насоса. Якщо вона сильно забруднена, вийміть бензонасос з бака, зніміть сітку, промийте її.
6
Перевірте герметичність трубки, яка приєднана від насоса до паливної магістралі. Знову виміряйте показники тиску в паливній системі. Якщо вони низькі, а всі несправності виключені, швидше за все, бензонасос вийшов з ладу, що вимагає його заміни.
7
Переконайтеся, що паливо надходить точно на форсунки. Огляньте свічки запалювання: якщо вони сухі, значить є несправність. В цьому випадку перевірте за допомогою тестера або пробника роз'єми джгутів форсунок. При відсутності сигналу шукайте несправність в електропроводці.
8
Якщо несправна проводка, відверніть кріплення рампи і підійміть її під впускним колектором так, щоб стало видно форсунки. Увімкніть запалювання, якщо в соплах форсунок цівок бензину не буде видно, вони підлягають заміні.
Інжектор представляє собою струменевий насос, призначений для нагнітання рідини чи газу. Його принцип дії: паливо впорскується під тиском, при цьому впорскування може бути однокрапковим або розподільними. Встановити інжектор можна навіть у своїй міні-автомайстерні - в гаражі.
Вам знадобиться
 • - ущільнювальні прокладки;
 • - кришка двигуна;
 • - шків із зубами для датчика положення колінчастого валу;
 • - свердло;
 • - датчик температури;
 • - ресивер;
 • - датчик положення дросельної заслінки;
 • - регулятор холостого ходу;
 • - заглушки ;
 • - інжектор;
 • - датчик положення колінчастого валу;
 • - трубки;
 • - дроти;
 • - інструменти.
Інструкція
1
Злийте охолоджувальну рідину до рівня нижче головки блока циліндрів. Після цього скрутіть карбюратор, випускний і впускний колектора, котушку запалювання, трамблер і комутатор. Якщо в автомобілі встановлений примусовий обдув радіатора, то його теж потрібно зняти (згодом примусовий обдув буде замінений на електричний).
2
Зніміть шків КВ і встановіть на його місце новий із зубами для датчика положення колінчастого валу. Відкрутіть передню кришку мотора і замініть її на кришку, в якій передбачено відлив під контроллер положення колінчастого валу. Одночасно замінюйте всі уплотняющие прокладки.
3
С головки блока циліндрів зніміть трійник, огляньте його і знайдіть на ньому відлив (тут буде встановлений датчик температури охолоджуючої рідини). Просвердлите отвір під контроллер температури і наріжте під нього різьбу. Потім прикрутіть трійник до голівки блоку циліндрів, а також підключіть датчик з кільцем ущільнювача.
4
На впускні і випускні канали головки блока циліндрів надіньте прокладки колектора, впускні труби і сам колектор. Якщо на впуску не встановлена рампа з форсунками, прикрутите її, вставивши перед цим форсунки. Потім встановіть ресивер і закріпіть його.
5
Дросельний вузол укомплектуйте датчиком положення дросельної заслінки і регулятором холостого ходу. Потім прикріпіть дросельний вузол до ресивера, помістивши між ними ущільнювальну прокладку.
6
Встановіть заглушки замість трамблера і бензонасоса. Слідом за цим виконайте монтаж инжекторного фільтра тонкої очистки (цей агрегат повинен бути встановлений між паливною магістраллю і підвідної бензинової трубкою).
7
При установці інжектора прокидає другу паливну магістраль, яка призначена для обратки. Така магістраль може бути представлена або короткою трубою, що проходить через багажник автомобіля, або довгою трубкою, що йде по днищу, від якої виходить прямий шланг до бака. Паливну трубку можна вкрутити або впаяти (головне - добре загерметизувати місце зіткнення трубки з баком).
8
На зовнішню частину арки колеса, розташованого біля бензобака, встановіть кронштейн для кріплення бензонасоса і сам агрегат. Слідом за цим підключіть шланги: трубку з заборника з'єднайте з бензонасосом, а шланг від паливного насоса - з яка подає магістраллю.
9
Підключіть проводку. Після цього протестуйте роботу автомобіля з інжектором.
Зверніть увагу
Не встановлюйте бензонасос в підкапотний простір!
Корисна порада
Завжди возите з собою датчик положення дросельної заслінки і контролер положення колінчастого вала! Якщо раптом ці деталі, встановлені на автомобілі, вийдуть з ладу, ваша машина не рушить з місця, поки не поміняйте їх на нові датчики.