Коли з'явиться комп'ютер у формі окулярів.

Роботи над практичною реалізацією носимого комп'ютера, у якого тільки дисплей або весь пристрій виконано у формі окулярів, ведуться понад тридцять років. Сьогодні вже можна не тільки обговорювати терміни появи такого девайса, але він навіть доступний для вільного придбання з відстроченою поставкою деякими категоріями комп'ютерних фахівців.
Термін початку робіт над комп'ютером у формі окулярів можна відраховувати від часу публікації робіт канадця Стіва Менна, якого іноді навіть називають першим кіборгом на нашій планеті. Менн - професор університету в Торонто, який займався створенням носимого комп'ютера. Він зміг частково реалізувати ідею використання спеціальних окулярів для виведення інформації та управління носиться комп'ютером за допомогою руху очей. Крім Менна з його проектом EyeTap, є дані про схожих програмах американського військового відомства (Net Warrior), компанії Google (Project Glass) і патентах Apple в цій галузі. Але якщо про терміни появи такого девайса у військових ми, зрозуміло, дізнаємося в останню чергу, то про комп'ютерні окулярах Google відомо набагато больше.Самие останні новини про випуск Google Glass надійшли в кінці червня 2012 року - компанія почала попередній прийом заявок на придбання цього девайса . Однак зробити замовлення може не будь-хто, а тільки розробники програмного забезпечення із США. Встановлена компанією ціна на ці екземпляри носимого комп'ютера - $ 1500, а орієнтовний термін їх поставки - початок 2013 року. Комерційні ж продажу комп'ютерних очок від Google за планами компанії повинні початися тільки через два года.Прототіп пристрої, про який йде мова, на щорічній конференції розробників Google I/O у Сан-Франциско представив особисто засновник цієї компанії Сергій Брін. Там були продемонстровані лише дві його функції - запис відео і відтворення анімації на екрані, розміром з поштову марку, вбудованому в оправу очок. Але, за словами розробників, цей пристрій буде володіти всіма функціями сучасних смартфонів. Дещо раніше керівники лабораторії Google X, яка займається розробкою цього пристрою, називали приблизну його вартість після початку масового виробництва - від $ 250 до $ 600.
Сьогодні важко уявити собі життя без окулярів - оптичного приладу для поліпшення зору або захисту очей від сонця. А адже 800 років тому про них ще ніхто не знав, та й потім протягом кількох століть окуляри могли дозволити собі тільки дуже заможні люди.

Праобрази перших очок

Історія очок бере початок ще в стародавні часи. Розкопки археологів не раз підтверджували той факт, що в Древній Греції, Єгипті та Римі використовували дорогоцінні камені в якості оптичного приладу, щоб захистити очі від сонця. На острові Крит, наприклад, була виявлена унікальна оптична лінза з гірського кришталю. Шматочки скла клали на поверхню тексту манускрипту, щоб отримати збільшення букв. За іншим призначенням їх не використали, так як книги і газети стали випускати набагато пізніше.

Створення стекол для окулярів

Примітно, що першими були винайдені саме сонцезахисні окуляри - в XII столітті пластини димчастого кварцу китайські судді використовували для того, щоб під час судового процесу ніхто не зміг побачити вираз їхніх очей. І тільки через століття у Венеції придумали спеціальне тонке і прозоре скло, яке стали використовувати для створення очок. Таємниця виробництва такого скла ретельно охоронялася гільдією венеціанських ремісників аж до кінця XVI века.Первие окуляри представляли собою два монокля, з'єднаних штифтом. Вони розміщувалися на носі і утримувалися там завдяки тертю в шарнірному з'єднанні. Дещо пізніше штифт у очок замінили пружною дужкою, яка набагато міцніше утримувала прилад на носі. Тим не менш, таке кріплення було не дуже зручним, тому через деякий час до окулярів почали прикріплювати мотузочки, зав'язують на потилиці.

Масове виробництво очок і винахід дужок

З XIII до XVII виробництво очок було дорогим, тому дозволити собі такий прилад могли лише дуже забезпечені люди. C XVII століття випуск очок став масовим - їх стали продавати навіть вуличні торговці. Природно, це негативно позначилося на якості товару.
До XVI століття окуляри виробляли тільки для людей, які страждають далекозорістю, потім з'явилися окуляри з увігнутими стеклами для короткозорих.
У XVIII столітті лондонський оптик Едвард Скарлет додав до окулярів дужки, зробивши їх надзвичайно зручними. А в другій половині XIX століття виробництво очок стало набирати все більших обертів. До кінця того століття окуляри стають не просто необхідним оптичним приладом, але й модним аксесуаром, в якому упор вже робиться на оправу вироби.
У Росію окуляри потрапили тільки в XVII столітті.
Сьогодні окуляри представлені великою різноманітністю моделей. Вони використовуються не тільки для захисту від сонця або поліпшення зору, але і для створення модного образу. Сучасні технології дозволяють створювати окуляри з пластику, тонкі скла навіть при великих діоптріях, окуляри-хамелеони і безліч інших видів цього оптичного приладу.