Як знайти професію для себе. Яку професію обрати.

Вибір професії завдання настільки ж захоплююча, наскільки й складна. Деякі люди витрачають все своє життя на пошук свого справжнього покликання. Навіть якщо вам здається, що займатися тим, що вам подобається і отримувати за це гроші, недосяжна мрія, варто подумати, а чи так це насправді? Так, якщо ви не вмієте співати, то вам не бути рок-зіркою, але, можливо, варто придивитися до професії музичного оглядача або ді-джея на рок-радіо? Якщо ви зрозумієте, ніж вам насправді подобається займатися, вибрати професію для себе буде набагато легше.
Вам знадобиться
  • Папір і ручка
  • Доступ в інтернет
  • Тести на профорієнтацію
Інструкція
1
Задайте собі наступні питання: який діяльністю б ви стали займатися, навіть якби вам за це не платили? Що ви любите робити у свій вільний час? Є речі, про які ви із задоволенням читаєте і готові розмовляти до ночі? Запишіть свої відповіді. Це допоможе вам трохи впорядкувати думки.
2
Поговоріть із своїми рідними, друзями, вчителями про те, в яких областях, їм здається, ви проявляєте певні таланти. Попросіть кожного з них назвати три ваших таланту. Запишіть всі відповіді і відзначте найбільш популярні.
3
Пройдіть кілька тестів, присвячених профорієнтування. Можливо, вони підкажуть вам якісь нові ідеї.
4
Подумайте про те, що для вас є по-справжньому цінним, а що другорядним. Якщо ви хочете бути, в першу чергу, хорошим сім'янином, то можливо не варто вибирати професію , пов'язану з частими відрядженнями. Якщо ви хочете більшої самостійності і незалежності, то вам не підійде професія, пов'язана з жорсткими внутрішньокорпоративними правилами і чіткою ієрархією, така, наприклад, як професія військового льотчика. Подумайте про те способі життя, який ви хочете вести. Якщо ви мрієте виходити з роботи рівно за розкладом і проводити вихідні в своє задоволення, то робота лікаря швидкої допомоги з її ненормованими змінами не для вас. Зате у стоматологів рідко бувають аврали.
5
Порівняйте всі відповіді і знайдіть ті професії, які вам дійсно цікаві і до яких у вас є талант. Мислите широко. Якщо вам подобається фітнес, то ви можете стати не тільки фітнес тренером, а й зіркою фітнес передач, фітнес моделлю, журналістом, який пише про фітнес. Якщо у вас є якесь рукодільні хобі, то можливо варто отримати професійну освіту, пов'язане з ним і створити свою справу. Складіть список привабливих для вас професій.
6
Знайдіть в Інтернеті статті, пов'язані з перспективами обраних вами професій. Якісь із них будуть затребувані завжди, при будь-якому спаді економіки. Інші принесуть більше доходу, а й пов'язані з великим ризиком. Якісь зажадають довгих років навчання і почнуть приносити дивіденди через багато років. Чи готові ви до цього? Пам'ятайте, що ви повинні знайти якийсь баланс між тим, чим вам цікаво займатися і тим, що буде приносити вам дохід. Втім, ця рада не ідеальний. Багато експертів, що займаються питаннями самореалізації, стверджують, що по-справжньому улюблена справа завжди принесе вам фінансовий прибуток, достатню для того, щоб жити щасливо.
7
Знайдіть у мережі інтернет блоги та щоденники людей, які зробили кар'єру в обраних вами областях діяльності. Почитайте, які завдання їм доводиться вирішувати кожен день, з якими труднощами стикатися. Так ви собі уявляли цю роботу? Спробуйте потрапити на екскурсію або навіть на стажування до фірми, що займається тим, що вам цікаво. Розпитайте друзів і родичів, чи немає серед їхніх знайомих людини, працюючого в привабливою для вас області. Попросіть влаштувати вам зустріч з ним і задайте питання про його професії. Запитайте з чого вам краще почати свою кар'єру.
8
Зареєструйтеся на сайтах з пошуку роботи та подивіться, які вимоги висувають хедхантери до людей, обраної вами професії, яку оплату по галузі пропонують в середньому, які навички є перевагою, при влаштуванні на роботу в обраній вами області.
9
Спробуйте знайти можливість подивитися на обрану вами професію зсередини. Якщо вас приваблює робота дизайнера, влаштуйтеся на літо кур'єром в рекламне агентство. Якщо ви хочете бути юристом, попрацюйте помічником секретаря в юридичній фірмі. Якщо ви хочете бути ветеринаром, підіть волонтером у ветеринарну клініку.
10
Після завершення всіх досліджень, викресліть із списку ті професії, які, при найближчому розгляді, виявилися не настільки привабливі, не відповідають вашим вимогам по самореалізації, етичним нормам, способу життя і не зможуть задовольнити ваші фінансові потреби. Пам'ятайте, що вашим завданням було якраз скоротити цей список до однієї справи, якому б ви, без сумнівів, хотіли б присвятити частину свого життя.
Корисна порада
Вибираючи професію, прислухайтеся до порад родственнков і друзів, але в першу чергу слухайте своє серце і вірте в себе. Багато успішні люди долали скепсис оточуючих на шляху до кар'єрних вершин.