Як годувати цуценя у віці від одного місяця. скільки корми з'їдає французький бульдог за місяць.

Любити цуценя це не просто надати йому місце, годувати його і грати з ним. За цуценям потрібно доглядати, а значить, в тому числі, і ретельно дбати про його раціоні. Якщо ви хочете, щоб ваш песик виріс в здорову, веселу і сильну собаку, стежте за тим, чим ви його годуєте, скільки їжі даєте і за кількістю годувань.
Вам знадобиться
  • Консультація ветеринара
  • Штучне собаче молоко
  • Сухий корм для цуценят
  • Натуральний корм для цуценят
Інструкція
1
Що він їсть? Перші три-чотири тижні цуценята, як діти, харчуються тільки материнським молоком. З 3,5 тижнів можна починати переводити цуценя на сухий корм. Відбувається це так: ви, разом з вашим ветеринаром, вибираєте марку харчування, яка на вашу загальну думку підійде цуценяті і, надалі, дорослої собаці. З лінійки кормів цієї марки, ви купуєте спеціальний корм для цуценят, а так же замінник собачого молока. Спочатку цуценяті потрібно запропонувати рідку їжу, тому слід на кожні 2 чашки корма додавати 350 мілілітрів молока. Змішуйте корм з молоком в міксері і годуєте цуценя . Уперше дайте йому злизати трохи корму з вашого пальця. Як тільки він зробить це, піднесіть палець до миски, щоб він розібрався, звідки взялася ця еда.В протягом чотирьох тижнів поступово зменшуйте кількість молока в кормі. До восьмому тижні цуценя має повністю перейти на сухий корм. Не забудьте, що тепер йому потрібна не тільки їжа, а й вода. Якщо ви не плануєте годувати собаку сухим кормом, то перехід з материнського молока на інше харчування буде кілька сложнее.До трьох місяців давайте цуценяті розмолоту в порошок вівсяну або гречану кашу, заварену гарячим молоком, кальцірованний домашній сир, варене мелене м'ясо, пюрірованние овочі та фрукти . Раз в тиждень додавайте до цього раціону варений яєчний желток.С трьох до шести місяців годуйте цуценя справжніми, звареними на молоці, кашами, сиром, меленим вареним м'ясом і давайте раз на тиждень не тільки яєчний жовток, а й сирої хрящик від грудинки. Замість фруктового і овочевого пюре, почніть пропонувати собаці шматочки овочів і фруктов.С півроку збільшуйте тільки кількість їжі і перерва між годуванням. З півтора років можна давати собаці сирої фарш або дрібно нарізане сире м'ясо, раз в тиждень сиру рибу і сирі яйца.Лучшімі фруктами для цуценя вважаються яблука, груші, грейпфрути, апельсини і банани. Слідкуйте за тим, щоб в шматочках фруктів не траплялися насіння, вони токсичні для маленьких собак. Кращі овочі для собак це морква, броколі, капуста, огірки, селера, кабачки і шпинат. Додавайте в їжу цуценя оливкова або кунжутне масло, по одній столовій ложці на день, для поліпшення стану і зовнішнього вигляду шкіри та хутра. Раз в тиждень приправляйте його їжу петрушкою і меленої сушеної гвоздікой.Раціон собаки, що знаходиться на натуральному харчуванні, повинен на 75% складатися з продуктів тваринного походження - м'ясо, сир, молоко, йогурт, яйця. На решту 25% припадають всі продукти рослинного походження - фрукти, овочі, крупи.
2
Скільки він їсть? Існують різні формули розрахунку загальної ваги корми для цуценя . Хтось вважає в процентному співвідношенні від поточного ваги собаки. Хтось пропонує обчислювати, відштовхуючись від передбачуваного ваги дорослого собаки. Інші вираховують калорійність корму. По суті, всі ці формули дають дуже приблизний результат. Справа в тому, що правильний раціон можна підібрати, тільки враховуючи породу собаки, її розмір і вага, кістяк, середньодобову активність, схильність до ожиріння і те, яким саме кормом вона буде харчуватися. Найкраще в цьому питанні довіритися ветеринару, оскільки йдеться про майбутнє здоров'я вашого вихованця.
3
Як часто він їсть? С 6 до 8 тижнів годуєте цуценя маленькими порціями по 5-6 разів на день.С 8 тижнів і до 16 тижнів скоротіть годування до 4-5 разів на день .З 16 тижнів до півроку кількість годувань поступово скорочується до 3-4 разів на день.С 6 до 9 місяців цуценя має харчуватися більше тричі в день.С 9 місяців собака поступово переходить на дорослий режим харчування. Вона починає їсти двічі на день.
4
Будьте особливо уважні до свого вихованця в період з 3 до 6 місяців. В цей час у нього будуть різатися зубки і, як всякий дитина, він може бути примхливим, з поганим апетитом і трохи роздратованим.
Зверніть увагу
Чи не перегодовуйте свою собаку! Ви повинні бачити її талію, коли вона стоїть, а ви глядіть на неї зверху. Бачити, де у неї живіт, при погляді збоку. Ребра собаки повинні промацуватися, а не бути покриті шаром жіра.Следіте за тим, щоб у собаки завжди була чиста свіжа вода в окремій мисці.
Корисна порада
Годуйте собаку тільки одним видом корму. Не змішуйте на постійній основі різні марки сухого корму і натуральний корм з сухім.Еслі є необхідність перевести собаку з сухого корму на сухий корм іншої марки, робіть це поступово. У перший тиждень можна замінити не більше 1/4 старого корму новим, у другий тиждень 1/2, до третього тижня корм буде замінений на 3/4. Тільки через місяць весь раціон собаки складатиметься з нового корму.