Як уникнути виникнення лісової пожежі.

З приходом теплих днів городяни воліють вибиратися на лоно природи для відпочинку, при цьому багаття, мангали і шашлики стають невід'ємною частиною поїздок. Однак розведення багать дозволяється аж ніяк не скрізь і не завжди. Дотримуйтесь правил безпеки на природі, щоб уникнути виникнення лісових пожеж.
У липні і серпні відбувається активний сплеск виникнення лісових пожеж, який пов'язаний з встановленням спекотної і сухої погоди. При цьому виділяється три основних види лісових пожеж: - низові пожежі відбуваються в 90% випадків, при цьому вогонь поширюється по покрову ґрунту, охоплюючи траву, нижні частини дерев і виступаючі коріння; - Торф'яні або підземні пожежі, при цьому займається торф або підстилка (горіння без полум'я, відбувається на велику глибину), швидкість поширення підземної пожежі да декількох квадратних метрів на добу; - побіжний верхова пожежа, при якому вогонь просувається стрибками по кронах дерев, виникає виключно при сильному вітрі. Полум'я рухається зі швидкістю до двадцяти кілометрів на час.К такому безцінному подарунку природи, як ліс, варто ставитися дбайливо і всіляко сприяти його збереження. Статистичні дані вказують на те, що людський фактор є основною причиною виникнення лісових пожеж, щорічно знищують тисячі гектарів дерев. Приблизно дев'ять з десяти вогненних стихій відбувається через кинутих сірників і недопалків в тліючому стані, а також незагашена костров.Обязанность кожного - не допустити пожежі в лісі. Вирушаючи на лоно природи, необхідно дотримуватися ряду певних правил: - не кидайте тліючі недопалки та запалені сірники; - не розводьте надто велике багаття, так як часом всього однієї отлетевшей іскри достатньо для початку пожежі; - уникайте розведення багать на місці вирубок; - не розводьте багаття серед очеретів, чагарнику, густої трави, під хвойними деревами і інших подібних місцях, де полум'я може з легкістю перекинутися на довколишню рослинність; - палаюче вогнище повинен неодмінно перебувати під наглядом відпочиваючих; - сильний вітер найчастіше є пособником поширення полум'я, тому не рекомендується розводити багаття при такій вітряній погоді; - перед відходом необхідно ретельно залити вугілля водою або засипати вологим ґрунтом, не йдіть з лісу до тих пір, поки повністю не переконаєтеся в тому, що багаття загасили; - не використовуйте в лісі піротехнічні вироби (бенгальські вогні, феєрверки, петарди і навіть свічки), - Не в'їжджайте в ліс на мотоциклі і автомобілі, так як іскри з глушника можуть випадково викликати пожежу, особливо в сухому лісі з лишайником; - не залишайте в лісі сміття, яке може стати предметом загоряння: ганчір'я і ганчірки, просочені бензином і маслом, посуд і скляну тару, яка може сфокусувати сонячний промінь в ясну погоду і запалити суху рослинність; - при виявленні загорянь в лісі прийміть всі заходи для їх ліквідації і викличте пожежну службу.
«Пожежа чорнилом не заллєш». Мудрі рядки російського прислів'я підтверджують: паперові приписи з техніки пожежної безпеки не врятують від біди без готовності їх виконувати. Мало прочитати про вимоги пожежників. Цим вимогам необхідно неухильно слідувати і тим самим попереджати можливі загоряння.
Інструкція
1
Не користуйтесь в квартирах, будинках і службових приміщеннях несправними розетками, вимикачами, пошкодженими електропроводами та іншими електроприладами з дефектами. Чи не обгортають електричні лампочки, світильники папером або клаптями тканини, не сушіть білизну на електрообігрівачах. Не використовуйте праски, електроплитки, чудо-печі та інші електронагрівальні прилади без спеціальних підставок, зроблених з негорючих матеріалів.
2
Не залишайте без контролю включені в мережу будь-які електроприлади. Не користуйтеся саморобними електронагрівальними приладами або виробами кустарного виготовлення. Не використовуйте «жучки» - некалібровані пробки-запобіжники. Чи не заклеюйте відкриті електропроводи шпалерами, не вішайте на них сторонні предмети. Не вмикайте в електромережу одночасно кілька електроприладів: це може призвести до перевантажень мережі і займання електропроводів.
3
Не використовуйте для розпалювання печі і каміна бензин, гас і інші горючі рідини. Чи не перегартовувати печі і не сушіть близько від них білизну. Не експлуатуйте печі, у яких відсутній підтопочних лист, в яких є дефекти: тріщини, несправна дверцята у топки. Не залишайте без нагляду розтоплені печі і не доручайте контроль за ними малолітнім дітям. Чи не висипайте незагашені золу з печей поблизу огорож і будівель.
4
Не зберігайте в житлових приміщеннях (будинках, квартирах) горючі речовини і легкозаймисті рідини. Не залишайте без нагляду їжу на газовій плиті при її приготуванні: вона може погасити газовий пальник, викликавши вибух і пожежа.
5
Не розводьте багаття на прибудинкових територіях. Не залишайте незамкненими двері та люки горищ і підвалів вашого житлового будинку. Ніколи не кидайте з балконів незагашені недопалки цигарок, цигарок і сірники.
6
Не зберігайте речі та меблі на сходових майданчиках і в коридорах загального користування, що не облаштовуйте на їх площі комори. Дбайливо ставтеся до систем протидимного захисту, до приладів пожежної сигналізації та пожежних кранів, встановленим у будівлях підвищеної поверховості (дванадцять і більше поверхів).
Зверніть увагу
Перші ознаки пожежі - горілий запах і дим, спочатку ледве помітний, потім все більш густий і їдкий. При цих ознаках телефонуйте 01.
Корисна порада
Не забувайте, що причиною пожежі можуть стати сірники в руках дітей. Тримайте їх у недоступних для них місцях. Не залишайте малолітніх дітей вдома без нагляду.