Як отримати кисень. отримання кисень в домашніх умовах.

Значення кисню важко переоцінити. Поступаючи в клітини і окисляя органічні речовини, кисень забезпечує вивільнення необхідної для життєдіяльності енергії. Для забезпечення комфортної життєдіяльності людини вміст кисню в повітрі повинно становити порядку 21%, що не завжди відповідає дійсності. Так, жителі мегаполісів змушені дихати повітрям, що містить менше половини цієї норми. Принаймні, для поліпшення атмосфери свого будинку, можна використовувати нескладні способи отримання кисню в домашніх умовах.
Вам знадобиться
  • * 0,5л. води;
  • * широка неметалічна миска;
  • * 2 таблетки гидроперита;
  • * кристали марганцівки;
  • * калійна (натрієва) селітра ;
  • * ложка для нагрівання.
Інструкція
1
Найдоступніший спосіб такий: поставте миску з водою на стіл і розчиніть в ній таблетки гидроперита. Для прискорення процесу попередньо їх можна розтовкти.
2
Щойно гидроперит повністю розчиниться, киньте туди кілька кристалів марганцівки, розмішайте. Рідина зашипить і почне пінитися - цими явищами супроводжується виділення кисню .
3
Припинення шипіння, відповідно, буде означати припинення реакції. Для її відновлення ви повинні додати один з компонентів: рідина стала коричневою - додайте гидроперита, а якщо колір по припиненні шипіння не змінився - ще пару кристалів марганцовкі.Над мискою можна трохи подихати або просто поставити її в кімнаті і насолоджуватися більш легким диханням.
4
Для того, щоб отримати кисень, можна також взяти калійну (натрієву) селітру (продається в магазинах для садівників) і нагріти її в ложці. В цьому випадку кисень буде виділятися в процесі нагрівання.
Зверніть увагу
* переборщувати з вдиханням кисню не варто, так як це може спричинити за собою кисневе отруєння.