Як поділити трафік.

Грамотний розподіл трафіку є важливим аспектом роботи в інтернеті. При одночасному виконанні різних робіт в глобальній мережі - це вкрай необхідно. Для того щоб поділити трафік, треба правильно розставити пріоритети закачування і розподілити швидкість каналу доступу до мережі таким чином, щоб використовувати його найбільш функціонально.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, доступ в мережу інтернет, маршрутизатор
Інструкція
1
Забезпечте найвищу швидкість веб-серфінгу. Для цього відключіть все торренти і менеджери закачування або відведіть на них мінімальну частину трафіку. Для цього дізнайтеся максимальну швидкість, а потім встановіть 30% від неї для закачування. Перевірте, чи не йде скачування всіх оновлень за замовчуванням. Виберіть тільки ті оновлення, які вам необхідні. Скачування всіх інших призупините, щоб трафік не витрачався марно.
2
Показ картинок в браузері «з'їдає» близько 40% трафіку. Якщо відключити цю опцію або встановити показ картинок тільки невеликого дозволу, то можна заощадити трафік.
3
Якщо ви підключені до двох провайдерам, то трафік необхідно поділити між двома каналами. Для цього встановіть маршрутизатор і підключіть до нього інтернет-кабель. Краще запросити для цього фахівця. Коли обладнання встановлено, необхідно направити кожну частину трафіку в свій шлюз. Для цього кожній частині потоку задається свій шлюз, адреса якого відповідає адресою провайдера.
4
Грамотно поділити трафік допомагає механізм форвардинга. Це дуже зручний варіант. Він дозволяє гнучко управляти трафіком. Використовуйте функцію «форвардинга» файєрвола ipfw: # ipfw table 1 add 8x.25y.0.0/16 # ipfw add 5000 fwd 10.0.1.1 ip from 192.168.0.0/24 to 'table (1)' Файервол управляє трафіком, направляючи його в канали не тільки по IP-адресою призначення, але і по протоколу, порту джерела і призначення, а так же IP-адресою джерела. Цей метод працює тільки в тому випадку, якщо у відповідному напрямку існує NAT-сервер. Інакше провайдер буде знищувати у себе на шлюзі пакети з IP-адресами, які йому не належать. Механізм форвардинга дозволяє ділити трафік і по типу. Приміром, один з каналів ви використовуєте для отримання пошти та роботи з блогами, а в другій при цьому направляєте весь ftp-трафік.
Зверніть увагу
Перед тим як встановити програму на комп'ютер, обов'язково уточнюйте, чи буде вона автоматично використовувати інтернет-трафік.
Корисна порада
Для того щоб дізнатися максимальну швидкість скачування, необхідно встановити найбільш високий пріоритет для закачування.