Як побудувати проекцію.

Проекція міцно асоціюється з точними науками - геометрією і кресленням. Однак це не заважає їй зустрічатися часто-густо в далеко, здавалося б, не наукових і буденних речах: тінь предмета, яка лягає на плоску поверхню при сонячному освітленні, шпали залізниці, будь-яка карта і будь креслення вже є не що інше? як проекція. Звичайно, створення карт і креслень вимагає глибокого вивчення предмета, а ось найпростіші проекції можна побудувати самостійно, озброївшись тільки лінійкою і олівцем.
Вам знадобиться
  • * олівець;
  • * лінійка;
  • * лист паперу.
Інструкція
1
Перший спосіб побудови проекції називається центральним проектуванням і особливо підходить для зображення на площині предметів, коли необхідно зменшити або збільшити їх фактичний розмір (Рис. А). Алгоритм центрального проектування полягає в наступному: позначаємо площину проектування (П ') і центр проектування (S). Щоб спроектувати трикутник АВС в площину П ', проводимо через точку центру S і точки А, В і С прямі АS, SВ і SC. Перетин їх з площиною П 'утворює точки А', В 'і С', при з'єднанні яких прямими ми отримуємо центральну проекцію трикутника АВС.
2
Другий спосіб відрізняється від описаного вище тільки в тому, що прямі, за допомогою яких вершини трикутника АВС проектуються в площину П ', не перетинаються, а паралельні позначеному напрямку проектування (S). Нюанс: напрямок проектування не може бути паралельно площині П '. При з'єднанні точок проектування А'В'С 'ми отримуємо паралельну проекцію.Несмотря на простоту, навик побудови таких от простих проекцій відмінно допомагає розвинути просторове мислення і може сміливо вважатися першим кроком в нарисної геометрії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2QwkfXYUg-g