Літні олімпійські види спорту: синхронне плавання. парне синхронне плавання олімпіада 2012 відео.

Синхронне плавання - один з найкрасивіших, видовищних видів спорту. Він полягає в тому, що спортсменки виконують у воді під музику синхронні рухи, зображуючи різні фігури. Цей спорт може здатися легким, елегантним, однак насправді він пред'являє до спортсменкам дуже високі вимоги. Вони повинні бути витривалими, гнучкими, прекрасно контролюючими подих, не кажучи вже про почуття ритму і артистичності.

Незважаючи на те, що синхронне плавання відомо з 20-х років минулого століття, а в 1948 році на Олімпіаді в Лондоні відбулися перші показові виступи спортсменок, цей вид спорту довго не міг отримати статус олімпійського. До нього ставилися, скоріше, як до дуже красивому, ефектному шоу. Тільки в 1984 році на Олімпіаді в Лос-Анджелесі синхронне плавання дебютувало в якості повноправного виду спорту. Тоді пройшли змагання в одиночному і парному розрядах.

На Олімпійських іграх в Атланті 1996 замість одиночного і парного розрядів пройшли змагання в групових вправах, тобто розігрувався всього один комплект медалей. А, починаючи з Олімпійський ігор в Сіднеї (2000 рік), розігрувалися два комплекти нагород: у змаганнях дуетів і в командних змаганнях.

Спортсменки виконують дві програми: обов'язкову і довільну. У першому випадку вони повинні зобразити певні фігури, у другому - ніяких обмежень немає, кожна команда самостійно вибирає музичний супровід і хореографічну композицію. Оцінка проводиться суддівської колегій у складі 10 осіб, розбитою на дві групи. Перші п'ять суддів виставляють оцінки за техніку виконання програми, решта - за артистичність. Максимально можлива оцінка дорівнює 10 балам.

Синхронне плавання - один з тих видів спорту, в якому традиційно сильні російські спортсменки. Збірна нашої країни була безперечним фаворитом на Олімпіадах 2000 року в Сіднеї, 2004 року в Афінах і 2008 року в Пекіні, набагато випередивши найближчих конкуренток. І лічені дні назад на Олімпійських іграх в Лондоні російські спортсменки Наталія Іщенко та Світлана Ромашина знову завоювали золоті медалі, не залишивши суперницям буквально жодних шансів. Вони випередили іспанок, які посіли 2-е місце, на цілих чотири очки! Всі ці успіхи були досягнуті під керівництвом Т.Н. Покровський, беззмінного тренера збірної Росії.