Як пройшла Олімпіада 2008 року в Пекіні.

XXIX літні Олімпійські ігри пройшли з 8 по 24 серпня 2008 року в Пекіні та деяких інших містах Китаю, включаючи Гонконг і Шанхай. На них було розіграно 302 комплекти медалей в 28 видах спорту.
За кількістю медалей вищої проби господарі змагань далеко обійшли всіх своїх суперників, завоювавши 51 золоту нагороду. Це на 15 медалей більше, ніж у зайняла друге місце за цим показником олімпійської збірної США. Зате американці привезли на Олімпіаду її головного героя. Плавець Майкл Фелпс завоював 8 золотих медалей і встановив сім світових рекордів. На цьому тлі зблякли результати японського плавця Косуке Кітатдзіми, який став чотириразовим переможцем Олімпіади, що також є феноменальним досягненням. Ще одним героєм ігор став ямайський бігун Усейн Болт, який пробіг 100 і 200 метрів зі світовими рекордами. Тритій же рекорд світу він встановив у складі своєї команди в естафеті 4х100 метрів. Російська олімпійська збірна в медальному заліку опинилася на третьому місці, завоювавши 23 золотих, 21 срібну і 29 бронзових медалей. Очікувано по два комплекти золотих нагород отримали російські дівчата в синхронному плаванні та художньої гімнастики. Шість олімпійських золотих медалей принесли в скарбничку загальнокомандного заліку плавці. За три в греко-римської та вільної боротьби. Стільки ж раз порадували російських уболівальників легкоатлети. Дві перемоги були здобуті в спортивній ходьбі, при цьому Ольга Каніськіна в заході на 20 км встановила світовий рекорд. Ще один світовий рекорд встановила стрибунка з жердиною Олена Ісінбаєва. Уже в ранзі олімпійської чемпіонки вона подолала планку на висоті 5 м 05 см. Переможцями в легкій атлетиці також стали стрибун у висоту Андрій Сильнов, російська команда в естафеті 4х100 метрів, а також Гульнара Галкіна-Самітова в бігу на 3000 м з препятствіямі.Веліколепно виступила і виграла турнір російська тенісистка Олена Дементьєва. Несподівано закінчився боксерський турнір, де наші бійці взяли два золота і одну бронзу. Тут вперше за історію своїх виступів не отримали золотих нагород кубинці, і також вперше в історії на найвищу сходинку п'єдесталу пошани зійшли китайські боксери. Більш того, в боксерському турнірі Китай виявився першим за кількістю медалей. Це призвело до скандалу навколо суддівства, після якого кілька арбітрів були дискваліфіковані. Закриття Ігор-2008 відбулося 24 серпня, на головному олімпійському стадіоні «Пташине гніздо».
Пекін був обраний столицею XXIX Літньої Олімпіади в 2001 році на сесії МОК, що проходила в Москві. Його конкурентами за право прийняти Ігри були Торонто, Париж, Осака і Стамбул. Олімпіада проходила в 2008 році і стала наймасштабнішою за всю історію.
Китай підійшов до підготовки та проведення Олімпіади з максимальною відповідальністю. Господарі Ігор здивували всіх не тільки кількістю золотих медалей у загальному заліку, але і чудовою організацією заходу. Усього за кілька років Пекіну вдалося звести 37 грандіозних споруд, які були повністю готові до проведення ігор. Основні з них - стадіон «Пташине гніздо», «Водний куб», Олімпійський парк, баскетбольний стадіон, Національний палац спорту і Олімпійський конгрес-центр. Були побудовані і реконструйовані автомобільні магістралі, введений в експлуатацію ще один термінал міжнародного пекінського аеропорту. Церемонія відкриття Ігор відбулася 8 серпня на Пекінському Національному стадіоні. Це було грандіозне шоу, в якому брали участь близько 15 тисяч людей. В іграх взяли участь більше 11 тисяч спортсменів з 204 країн. Найчисельнішою командою стала китайська збірна з 639 атлетів. Перший раз у таких змаганнях брали участь національні збірні Чорногорії, Тувалу і Маршаллових островів. Міжнародний Комітет спочатку заборонив участь збірної Іраку в Олімпіаді, але потім все-таки допустив чотирьох спортсменів. Збірна Китаю перевиконала план, який поставило їй уряд. Атлети Піднебесної зібрали 51 золоту нагороду, замість мінімальних 45. Вони суттєво випередили всіх своїх конкурентів - збірні США, Великобританії та Росії. Збірна США зайняло друге місце, зібравши 36 золотих, 38 срібних і 36 бронзових медалей. Наша країна посіла в загальнокомандному рейтингу почесне третє місце, завоювавши 23 золоті нагороди. Церемонія закриття XXIX Олімпійських Ігор проходила так само урочисто, як і церемонія відкриття. Під оплески ста тисяч глядачів виступив Президент Міжнародного Олімпійського Комітету. Після цього пройшов парад всіх збірних, які брали участь в Іграх. Шоу продовжилося концертом зірок естради, а в кінці свята на стадіон вийшли 7000 китайських акторів, які продемонстрували костюмована вистава. Церемонія закінчилася грандіозним феєрверком.