Як побудувати окружність.

Окружність ще стародавні греки вважали найдосконалішою і гармонійної з усіх геометричних фігур. В їх ряду окружність є найпростішою кривою, а її досконалість полягає в тому, що всі складові її точки розташовуються на однаковій відстані від її центру, навколо якого вона "ковзає сама по собі". Не дивно, що способи побудови кола почали цікавити математиків ще в давнину.
Вам знадобиться
  • * циркуль;
  • * папір;
  • * лист паперу в клітинку;
  • * олівець;
  • * мотузка;
  • * 2 кілочка.
Інструкція
1
Найпростіший і популярний з давнини і донині - побудова кола за допомогою спеціального інструменту - циркуля (від лат. "Circulus" - коло, коло). Для такої побудови спершу потрібно відзначити центр майбутньої окружності - наприклад, перетином 2х штрихпунктирной ліній під прямим кутом, і виставити крок циркуля, рівний радіусу майбутньої окружності. Далі встановіть ніжку циркуля в зазначений центр і, повертаючи ніжку з грифелем навколо нього, проведіть окружність.
2
Без циркуля окружність побудувати теж можливо. Для цього буде потрібно олівець і аркуш паперу в клітинку. Відзначте початок майбутньої окружності - точку А і запам'ятайте простий алгоритм: три - один, один - один, один - три. Для побудови першої чверті кола просуньтеся з точки А на три клітини вправо і на одну вниз і зафіксуйте точку В. З точки В - на одну клітку вправо і одну вниз і відзначте точку С. І з точки С - на одну клітку вправо і три вниз в точку D. Чверть окружності готова. Тепер для зручності можна розгорнути лист проти годинникової стрілки так, щоб точка D виявилася вгорі, і за тим же алгоритмом добудувати решту 3/4 окружності.
3
Але що робити, якщо нам потрібно побудувати коло більшого розміру, ніж дозволяє зошита і крок циркуля - наприклад, для гри? Тоді нам буде потрібно мотузочок довжини, рівної радіусу бажаної окружності, і 2 кілочка. Кілочки прив'яжіть до кінців мотузки. Один з них застроміть в землю, а іншим при натягнутій мотузці накресліть окружность.Вполне можливо, що одним з цих способів побудови кола скористався і винахідник колеса - по сей день одного з найгеніальніших винаходів людства.