Чому виникають лісові пожежі.

Щорічно в Росії від лісових пожеж гинуть тисячі гектарів лісу, завдаючи серйозного удару по екології і економіці країни. Відновити втрачені лісові масиви - справа трудомістка, затягується на багато років. В гарячу пору на гасіння лісових пожеж організації лісової сфери - лісництва, лісозахисні станції і т.п., фахівці МНС направляють всі наявні в їх розпорядженні сили і засоби. Вони констатують: в ряді випадків стихію можна було запобігти.
Лісові пожежі виникають з ряду причин. Найбільш поширеною з них є діяльність людини, що не дотримує основні заходи пожежної безпеки в лісі. Основна частина всіх загорянь, констатують фахівці, відбувається в результаті випалювання трави, сміття, палов на сільськогосподарських угіддях. В ясну погоду пожежа може спровокувати звичайне скло, на яке потрапив сонячний промінь. В лісі таке «добро» нерідко залишається після різних пікніків і прогулянок. Найбільш часто причиною пожежі є кинуті сірники і недопалки, ганчірки і дрантя, просочені горючими, легкозаймистими матеріалами. Нанести пошкодження лісових угіддях можуть і любителі полювання: пиж, що вилетів з рушниці, жевріючи, підпалює суху траву.Зачастую лісові пожежі виникають від непогашений багаття і від перенесеної вітром іскри. Особливо швидко вогонь поширюється по сухій підстилці лісів, випалюючи підріст, сушняк. Такі пожежі називають низовими, вони складають основну масу всіх загорянь. Небезпека подібних пожеж полягає в тому, що їх важко локалізувати, втім, як і верхові, дуже швидко розповсюджуються по кронах дерев. Статистика свідчить, що більшість пожеж в лісах реєструється саме у вихідні дні, коли населення тягнеться на природу. Але нерідко такий відпочинок закінчується сумно для зелених насаджень. Тому в багатьох регіонах, особливо там, де велика загроза лісових пожеж, вводиться надзвичайний режим і заборона на відвідування лісових масивів. В цьому випадку інформування населення здійснюється за допомогою ЗМІ та встановленням заборонних знаків на в'їзді в лісові зони. Але не завжди причиною лісових пожеж є людина. Нерідко загоряння відбувається самостійно від тління дерев і трави. При високій температурі повітря можливе самозагорання підстилки і торфовищ, які мають здатність горіти навіть під землею і у воді. Природні явища - блискавка, висока температура повітря, сильний вітер - також можуть спровокувати вогонь. В цьому випадку залишається лише спробувати самому ліквідувати вогнище загоряння, якщо він невеликий, або викликати рятувальників, якщо масштаби пожежі великі.
Дуже прикро, що кожного року в результаті пожеж зникають сотні, тисячі гектарів лісу. Гине величезна кількість тварин, птахів, часом гинуть люди. Вогонь, особливо у вітряну погоду, може перекинутися на населені пункти, заподіявши величезний матеріальний збиток. Причому іноді причиною пожежі є не стихійне лихо, а людська недбалість, що межує зі злочином.
Інструкція
1
При настанні жаркої, посушливої погоди, тобто підвищено пожежонебезпечної, постарайтеся взагалі не ходити в ліс. Якщо все-таки пішли, чи не запалюйте вогонь, утримайтеся від куріння і пікніків з розведенням вогнища. Пам'ятайте: одна випадкова іскра може заподіяти велику біду.
2
Якщо ви далекозоре і носите окуляри з плюсовими (збирають) лінзами, намагайтеся не знімати їх в сонячну погоду, наприклад, щоб протерти скла. Сонячні промені можуть випадково сфокусуватися на сухій траві або бересті, вона почне тліти. Якщо ви не помітите цього і швидко не загасите вогнище, пожежа неминучий.
3
З тієї ж причини не залишайте і не розбивайте в лісі порожні скляні пляшки. Вони також з успіхом можуть зіграти роль збирає лінзи.
4
Навіть якщо ви пристрасний мисливець, утримайтеся від свого захоплення. По-перше, влітку охота, як правило, заборонена, і ви ризикуєте понести відповідальність за браконьєрство. По-друге, палаючі частки пороху або розпечена гільза, що впала на сухий мох або траву, легко можуть викликати пожежу.
5
Якщо ви їдете по лісовій дорозі, і виникла необхідність залити бензин в бак, обов'язково спочатку заглушите двигун. Не кидайте в лісі промаслені ганчірки або ганчір'я, просочену бензином. Пам'ятайте: пари ПММ легко займаються.
6
Працюючи на садовій ділянці, що безпосередньо примикає до лісу, постарайтеся в сухий, пожежонебезпечний період без крайньої необхідності не розпалювати багаття. Ну, а якщо така необхідність все ж виникне, не залишайте його без нагляду, а потім ретельно залийте вогнище водою або закидайте пухкою землею. Чи не випалюйте суху траву.
7
Не забувайте, що в разі якщо через вашу недбалість, недбалості, трапиться лісова пожежа, вам, залежно від ступеня завданих збитків та тяжкості наслідків, що настали, може загрожувати не тільки дисциплінарна або адміністративна, а й кримінальна відповідальність.