Як лікувати сколіоз у дітей.

Сколіоз - досить поширена у дітей патологія розвитку опорно-рухового апарату, яка характеризується бічним викривленням хребта і тягне за собою не тільки дефекти постави і грудної клітки, а й порушення взаємодії внутрішніх органів, функцій дихальної та серцево-судинної систем, а в ряді випадків і функцій спинного мозку. Тому необхідно хвороба своєчасно виявити і докласти всіх зусиль до одужання дитини.
Вам знадобиться
  • - жорстка ліжко;
  • - ортопедичний матрац.
Інструкція
1
Сколіоз - захворювання, яке легше попередити, ніж вилікувати. З самого народження дитини потрібно займатися профілактикою деформації хребта. Своєчасне викладання на животик, правильний ортопедичний матрац, контроль розвитку постави, самостійне вивчення малюком основних навичок і вмінь, пов'язаних з опорно-руховою системою (сидіти, стояти, ходити і т.д.), без стимулювання цих процесів усілякими пристосуваннями (подушки, ходунки , стрибуни і т.д.) - ось основні принципи формування здорового хребта.
2
Але якщо ви помітили у дитини ознаки сколіозу, терміново зверніться до лікаря-ортопеда, який діагностує ступінь викривлення хребта і залежно від цього підбере адекватну методику лікування. Майте на увазі, що успішне лікування сколіозу можливо тільки до 15 років, а в більш пізньому віці за допомогою медичних процедур можна лише поліпшити стан і не допустити подальшого розвитку захворювання.
3
Як правило, при виявленні сколіозу дітям призначають індивідуальні програми лікування, але основні прийоми однакові для більшості хворих: масаж, лікувальна фізкультура, фізіотерапія (електростимуляція м'язів і електроакупунктура), при середньому ступені викривлення хребта - носіння корсета. Поясніть дитині, що під час лікування його життя зміниться, оскільки доведеться регулярно виконувати всі призначення і процедури, а також тимчасово відмовитися від участі в спортивних іграх (футбол, хокей та ін.).
4
Особливо важко, в більшій частині психологічно, дітям дається носіння корсета, оскільки викликає комплекси, почуття неповноцінності, яке може посилюватися через глузування з боку однолітків. Але потрібно розуміти, що корсетотерапії є єдиним ефективним способом лікування сколіозу середнього ступеня серед консервативних методів, більшість яких носить допоміжний і загальнозміцнюючий характер. Поговоріть з дитиною та її друзями, поясніть, що корсет - це необхідний захід, що у кожного можуть бути тимчасові труднощі, а долати їх легше з підтримкою друзів.
5
Забезпечте дотримання режиму дня, встановленого лікарем, і стежте за тим, щоб дитина висипався. Його ліжко повинна бути жорсткою і плоскою, а для зручності купите ортопедичний або тонкий пружний матрац і тонку подушку. Передивіться сімейне меню таким чином, щоб дитина отримувала достатньо вітамінів і мікроелементів, особливо кальцію, цинку, міді та вітамінів групи В.
6
Організуйте дитині рухливий спосіб життя, ігри на свіжому повітрі і сонце, але уникайте занять та видів спорту, які пов'язані з великими навантаженнями на хребет (підняття важких речей, спортивна гімнастика, теніс та ін.). Кращий вид спорту при сколіозі, що дає також і лікувальний ефект - це плавання.
Зверніть увагу
Незважаючи на популярність мануальної терапії майте на увазі, що при лікуванні сколіозу вона в більшості випадків не дає результату, а крім того, може нанести шкоду аж до перелому хребців, порушення спинномозкового кровообігу, розвитку паралічу кінцівок та інших тяжких наслідків. Пам'ятайте, що краще не експериментувати зі здоров'ям дитини, а покладатися на традиційну медицину.