Як лікувати остеохондроз: старий бабусин спосіб.

Періодичні болі в спині є ознаками остеохондрозу, поява якого обумовлена руйнуванням тканин хребта і втратою пружності міжхребцевого диска. В тій чи іншій мірі подібні симптоми відчувають усі, але з цією недугою необхідно боротися, щоб уникнути більш серйозних проблем. Як же потрібно лікувати остеохондроз?

1. Всім відомо, що хворобу легше попередити, тому якщо ви вже відчуваєте певний дискомфорт в спині або не хочете, щоб він з'явився, потрібно стежити за харчуванням, включивши в раціон вітаміни A, C, D. Не можна допускати травм хребта, переохолодження спини. Обов'язково треба контролювати свою поставу (сидіти, стояти і нахилятися з рівною спиною, ходити, не сутулячись), періодично проводити сеанси самомасажу, а також присвячувати час фізичних навантажень. Найкраще зайнятися плаванням або записатися на заняття в спеціалізовану групу. Якщо такої можливості немає, можна самостійно виконувати гімнастику для хребта.

2. Для лікування вираженого остеохондрозу слід звертатися до допомоги фахівців. Сучасні клініки пропонують як медикаментозне лікування цього захворювання, так і використання методів рефлексотерапії, остеопатії, мануальної терапії. При проблемах з хребтом також потрібно періодично проходити спеціальний лікувальний масаж.

3. Слід зазначити, що успішно лікувати остеохондроз можна і народними засобами. Зверніть увагу на рецепти, які можуть допомогти самостійно впоратися з цим недугом.1) Потрібно приготувати склад і приймати його всередину по 100 мл. 6 разів на день. По 4 ст. л. лісової суниці, горця пташиного, хвоща, 2 ст. л. аптечного Репешко і 1 ст. л. барбарису, залити 1 л. окропу і дати настоятися. 2) Потрібно зробити тісто як на оладки з 200 гр. житнього борошна, дати йому відлежатися 2 дні. Хворе місце натерти скипидаром, тісто покласти на спину, попередньо постеливши марлю, закрити целофаном і рушником. Перед процедурою випити стакан молока. Виникнуть відчуття поколювання і печіння, але не потрібно припиняти процедуру: тримайте стільки, скільки зможете. Повторювати через день. Тісто використовується до 3 раз.3) Настояти протягом 10 днів 50 гр. квіток коров'яку високого в 200 мл. горілки. Використовувати для растіранія.4) Змішати 10 стр. Червоного перцю з 250 мл. соняшникової олії і такою ж кількістю гасу. Настоювати 10 днів у теплому місці. Втирати в хворі місця, після надіти теплу білизну.