Як вибрати сорт і правильно посадити яблуню. Як кріпити фанеру на підлогу.

Існує величезна кількість різних сортів яблунь, які відрізняються не тільки за швидкістю дозрівання плодів, але і за смаковими якостями. Вибрати відповідний сорт з усього різноманіття складно, але якщо ретельно вивчити основні характеристики, можна без зусиль визначити, що вам потрібно.
Спочатку подумайте, який сорт яблунь ви хочете посадити на присадибній ділянці: ранньостиглий, середньостиглий або пізньостиглий. До ранніх можна віднести Папіровка, Орловим, Аркадік і Діалог. Плоди дозрівають вже на початку серпня. Середньостиглі: Осінні смугасті, Жигулівські, Брусничні, Услід, Президент та інші. Урожай можна починати збирати з другої половини серпня. Пізньостиглі: Богатир, Куликівський, Орлик, Маяк Загір'я, Болотовского, Марат Бусурін і Спартан. Яблука починають заспівати у вересні. Зберігаються вони досить довго - протягом декількох месяцев.Обратіте увагу і на смакові якості. Кисло-солодкі сорти яблук: Осінні смугасті, Коричневі смугасті, Услід, Жигулівські, Брусничні і Коричневі нові. Прісно-солодкі: Цукеркові, Медуниця, Легенда. Кислі: Антонівка. Існує і багато інших нових сортів, які щорічно виводять в розплідниках. Перш ніж робити покупку, проконсультуйтеся з фахівцями. Не купуйте саджанці на базаре.Сажать саджанці краще всього пізньої осені або ранньою весною. Викопайте яму глибиною 40-60 см - залежно від того, якого розміру коренева система. Додайте перегною, трохи піску, торфу і мінеральних добрив. Добре пролийте лунку чистою водою, поставте деревце під кутом 90 градусів і присипте землею. Якщо ви садите восени, обмотайте стовбур старою ковдрою, щоб уберегти його від морозів і гризунов.Полівать яблуні не потрібно, якщо коштує не дуже жарка погода і періодично йдуть дощі. Якщо ж настала посуха, зрошуєте рослини хоча б раз на тиждень. Не забувайте видаляти бур'яни. Навесні обов'язково прибирайте сухі гілки за допомогою секатора. Крону починайте формувати на 2-3 рік життя яблуні. В принципі, цього можна і не робити, якщо ви не хочете надати деревцю красиву форму.Періодіческі обробляйте стовбур яблуні вапном, а листя - препаратами від шкідників, які можна придбати в садівничих магазинах. Після використання хімічних засобів вживати плоди в їжу небажано протягом декількох тижнів, тому обробку найкраще проводити на початку літа, а потім після появи зав'язей. Плоди збирайте по мірі їх дозрівання, не чекаючи, коли вони опаде.
Яблуню садять не на один рік і навіть не на десятиліття, дерево має рости і радувати своїми плодами кілька поколінь. Тому дуже важливо вибрати гарні районовані сорти, які чудово плодоносять саме у вашому регіоні, правильно посадити саджанці і доглядати за ними.
Вам знадобиться
  • - саджанець яблуні;
  • - секатор;
  • - лопата;
  • - 2-3 відра води;
  • - перегній ;
  • - тирсу.
Інструкція
1
Плодові дерева, в тому числі і яблуні, висаджують в період біологічного спокою, коли зростання вже припинився або ще не почався, тобто восени або навесні. Досвідчені садівники радять садити саджанці восени, але і при весняній посадці яблуня буде прекрасно рости і розвиватися.
2
Підготуйте посадкову яму заздалегідь. Найкраще це зробити з осені або за тиждень до посадки. Підберіть на вашій ділянці сонячне, захищене від вітру місце. Викопайте яму приблизно 70х70 см, наповніть її на 1/3 перегноєм або компостом, потім покладіть верхній родючий шар грунту і залиште в такому вигляді до посадки.
3
Після покупки саджанець огляньте, обріжте сухі і підгнилі корені і гілки до живої тканини, зрізи присипте потовчений активованим вугіллям. За пару годин до посадки опустіть коріння саджанця в воду.
4
Щоб уберегти коріння від підсихання умочіть їх в земляну або глиняну бовтанку, розведену до консистенції густої сметани, з додаванням свіжого коров'яку.
5
У підготовленій заздалегідь ямці зробіть горбок по центру. Поставте саджанець на нього таким чином, щоб коріння рівномірно відходили в усі сторони від стовбура. Корінці розправте, щоб грунт заповнила простір між корінням рівномірно. Місце щеплення в грунт над заглубляйте.
6
Засипте яму родючим грунтом при цьому саджанець злегка трусіть, щоб земля заповнила всі порожнечі. Після того як коріння будуть повністю присипані, утрамбуйте грунт навколо яблуні ногами. При цьому носок повинен бути розташований по напрямку до стовбура саджанця, а п'ята до краю ямки.
7
Додайте грунт і ще раз ущільните грунт навколо саджанця. Зробіть валик на відстані приблизно 0,5 м навколо яблуні і рясно її полийте, для цього потрібно буде 2-3 відра води. Якщо лунка осіла, додайте ще грунту. Поверхня замульчуйте гноєм, компостом або тирсою, це охоронить землю від пересихання. Шар повинен бути досить товстим, близько 10 см.
8
При посадці кількох дерев розташовуйте їх так, щоб між ними відстань була не менше 4 метрів. В іншому випадку розрослися крони будуть заважати один одному, що призведе до погіршення плодоношення.
Зверніть увагу
Молоду яблуню рясно полийте 3 або 4 рази за літо, навесні і в середині літа підгодуйте деревце настоєм коров'яку.
Корисна порада
Вставте кілочок поруч з саджанцем і підв'яжіть штамб до нього шпагатом (або будь-який інший мотузкою).