Як вилікувати сечокам'яну хворобу у кота.

Сечокам'яна хвороба - серйозне захворювання, яким часто хворіють коти всіх порід. Воно виражається в порушенні обміну речовин в організмі тварини і супроводжується запаленням сечостатевої системи, утворенням каменів в нирках і уретрі. При відсутності грамотного лікування може призвести до летального результату.
Сечокам'яна хвороба у котів виникає в результаті неправильного харчування, запальних процесів у нирках і сечовивідних шляхах, гормонального дисбалансу в організмі, анатомічних особливостей уретрального каналу або патології травного тракту. Дане захворювання може бути також наслідком малорухливого способу життя або носити спадковий характер.Как тільки кіт починає поводитися неспокійно, страждати відсутністю апетиту і часто ходити в туалет, відчуваючи при цьому хворобливі відчуття, необхідно зразу звертатися до ветеринара. Якщо цього не зробити, хвороба почне прогресувати, в сечі з'явиться кров, почнуться судоми, блювота і кіт може померти від зневоднення організму. Самостійний вибір лікування сечокам'яної хвороби може призвести до негативних наслідків, оскільки тільки лікар може правильно призначити препарати, виходячи з того, якого виду камені присутні в організмі тварини - струвіти або оксалати. А зробити це можна тільки після проведення аналізу крові та мочі.Леченіе даного захворювання індивідуально і направлено на купірування больових відчуттів, ниркових кольок і зняття запального процесу. Зазвичай виписують спазмолітичні засоби та антибіотики («Гентамицин», «Діспаркам» та інші). Якщо відсутній сечовипускання, роблять катетеризацію. Також застосовують гомеопатичні засоби, наприклад, «Апіс», «Магнезит», «Кантаріс» та інші. Корисно давати коту відвари з таких трав і рослин, як подорожник, брусниця (листя), толокнянка.Прі лікуванні сечокам'яної хвороби велике значення приділяється дієті, яка полягає у споживанні кормів рослинного походження (каші) і молочних продуктів. Часто ветеринари рекомендую виключити з раціону тварини сухий корм, м'ясо та рибу.Мочекаменная хвороба, що перенесли в гострій формі, часто переходить у хронічне захворювання. Тому, щоб виключити її повторне виникнення, слід проводити профілактику хвороби. Вона включає в себе правильний підбір корму, обов'язково збагаченого вітамінами, активний спосіб життя, споживання великої кількості води і зниження зайвої ваги кота.
Освіта піску і каменів у сечовому міхурі - так проявляється сечокам'яна хвороба, якої схильні люди будь-якого віку. Якщо ігнорувати симптоми захворювання і не лікувати хворобу, то це може призвести до розвитку пієлонефриту і циститу.
Інструкція
1
Здайте необхідні аналізи. Повне обстеження необхідно для того, щоб визначити розміри і природу утворень в сечовому міхурі. На підставі аналізів фахівець приймає рішення про призначення терапії: лікувати сечокам'яну хворобу можна консервативно, хірургічно та інструментально.
2
«Розчиніть» камені в сечовому міхурі. Такий метод підходить для ліквідації каменів, невеликих за розміром, а стан хворого дозволяє здійснити такого роду лікування. М'яким дією володіють препарати на рослинній основі - наприклад, «Канефрон», який можна застосовувати навіть маленьким дітям. Сечокислі камені розчиняються при терапії «алопуринол» або «Блемареном». Будь прийом препаратів слід починати тільки з дозволу лікаря.
3
Пройдіть процедуру дроблення каменів. Ендоскопічне каменедробіння застосовується для видалення великих каменів, також у тих випадках, коли стан людини вимагає негайного видалення утворень. Метод досить ефективний і не вимагає хірургічного втручання - камені дроблять за допомогою ультразвуку, електромагнітних хвиль, пневматичних апаратів. Після операції показано проходження фізіотерапії, яка суттєво зменшує тривалість реабілітаційного періоду.
4
Дотримуйтеся дієти. Залежно від природи утворення каменів призначається відповідна дієта. Камені в нирках можуть бути оксалатними - тоді хворому не можна вживати шпинат, салат, молоко і картоплю дозволені в невеликих кількостях. Наявність каменів-уратів вимагає виключення з раціону субпродуктів (печінки, мізків, легких і т.д.). Фосфатні камені вимагають дотримання м'ясної дієти, з виключенням з раціону фруктів, овочів і молочних продуктів.
5
Пийте трав'яні настої. Вибір рослинного збору також залежить від природи утворення каменів у нирках, їх розмірів та особливостей перебігу хвороби. За рекомендацією лікаря можна придбати спеціальний збалансований склад, який може містити кукурудзяні рильця, квіти калини, перстач гусячу і т.д. Ефект від фітотерапії при сечокам'яній хворобі може бути значним, якщо дотримуватися всіх умов застосування зборів та постійно контролювати стан хворої людини.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=nXL8X61L8uA