Як врятуватися під час повені.

Багато регіонів Росії схильні до повеней. Навіть жителі великих міст можуть опинитися в зоні затоплення. Ця небезпека може застати і туристів на відпочинку в інших країнах. Тому зовсім не зайвими будуть знання про те, як допомогти собі і оточуючим при настанні такого стихійного лиха.
Попередити про наближення повені можуть наступні ознаки: тривалі сильні дощі, що прибуває вода в річках і проточних озерах, тривога і неспокій в поведінці домашніх жівотних.Как тільки ви помітите наближення повені, негайно повідомте про це ваших рідних, близьких, сусідів по дому. Швидко зберіться самі і допоможіть зібратися жінкам, дітям, літнім і хворим людям. З собою беріть тільки самий необхідний мінімум: гроші, цінні речі, документи, запас їжі на 1-2 дні, набір для виживання. Постарайтеся якомога швидше покинути передбачуваний район затоплення. Від швидкості ваших дій залежить не тільки ваше життя, але й життя тих, хто опинився поруч з вами. При виборі маршруту руху йдіть тільки по тих дорогах, які проходять по піднесеним місцевостям. Якщо необхідно десь сховатися, вибирайте для цього гори, пагорби, плато. У місті - верхні поверхи і даху висотних будівель. Якщо повінь застала вас далеко від населених пунктів, для виживання будуть необхідні теплі речі, ножі, зброю, ліхтарі, аптечки. Подбайте про наявність зарядженого мобільного телефону. Якщо є можливість, вибирайтеся із зони стихійного лиха на автомобілі або на лодке.Еслі з яких-небудь причин ви не можете залишити район затоплення, зберіть необхідні речі і упакуйте їх у непромокальні пакети. Підніміться на дах приватного будинку або на верхні поверхи висотного будинку. Не забудьте переконатися в надійності конструкції - при повені ненадійні і слабкі будівлі обвалюються. Відразу після цього подбайте про приготування плоту з підручних матеріалів - дерев'яних меблів, дощок, порожніх пляшок. Пліт обов'язково закріпіть, щоб його не віднесло. Зберіть запас пластикових пляшок, каністр, м'ячів - вони допоможуть не потонути, якщо ви опинитеся в воде.Постарайтесь відключити газ і електрику, а ще краще - знеструмити весь будинок. Це вбереже від удару електричним струмом. Повідомте про себе рятувальникам або в службу МНС. Це прискорить ваше спасіння. Не забувайте про тих, хто волею долі опинився з вами поруч. Допомагайте хворим, літнім, жінкам і детям.Із продуктів беріть те, що не займає багато місця, не вимагає приготування і може довго не псуватися. Це консерви, шоколад, цукерки, ковбаса і сир, сало, сухофрукти. Для хворих візьміть потрібні ліки, для дітей - дитяче пітаніе.Постарайтесь НЕ промокнути. Без крайньої необхідності не лізьте у воду. Переохолодження від тривалого перебування у воді - це головна небезпека для життя і здоров'я. Навіть у теплу погоду ви ризикуєте.
Повінь - значні затоплення місцевості, викликані різким підйомом води в річках, озерах або море. Трапляються вони, як правило, раптово і можуть тривати 2-3 тижні. Причиною повені служить танення снігів, рясні зливи та інше.
Вам знадобиться
  • човен, рятувальний круг, мотузка, сходи, сигнальні засоби, аптечка, запас води і продуктів
Інструкція
1
Дізнайтеся, чи знаходиться ваш населений пункт у зоні можливої повені. І якщо - так, то заздалегідь потурбуйтеся і дізнайтеся, по яких маршрутах буде проводитися евакуація. Заздалегідь підготуйте човни, плоти, рятувальні круги, мотузки, сходи, сигнальні засоби.
2
У разі загрози повені вимкніть газ, воду і електрику, перш ніж покинете будинок. Візьміть необхідний одяг, документи, цінності, аптечку, запас питної води і продуктів на 3 дні. Ті речі, які не можете взяти з собою, приберіть на верхні поверхи або на горище.
3
Вікна першого поверху закрийте і забийте дошками. Це запобігатиме потраплянню сміття в будинок і збереже скла від можливого бою. Якщо зможете - евакуюйте домашніх тварин.
4
Якщо евакуація неможлива, підніміться на горище або дах будинку. Дітей і ослаблених людей прив'яжіть до себе або до труб пічного опалення. Привертайте увагу рятувальників шматками строкатою або білої тканини, прив'язаною до антени або палиці, у нічний час подавайте сигнал ліхтарями або факелами. Чи не піднімайтеся на дерева, стовпи і неміцні споруди, вони можуть бути змиті водою.
5
Під час повені виявляйте постраждалим першу допомогу. Рятуйте людей, відсічених повінню від інших.
6
Використовуйте автомобільні шини, колеса, столи щоб утриматися на воді. Стрибайте в неї тільки в момент, коли немає надії на порятунок. Зніміть взуття і звільнитеся від тісного одягу при загрозі опинитися у воді. Вдихніть повітря, перш ніж потрапити у воду, схопитеся за перший-ліпший плаваючий предмет і пливіть за течією, зберігаючи спокій.
7
Після закінчення затоплення перевірте, чи не загрожує ваш будинок обвалом. Не користуйтеся відкритим вогнем. Подивіться, чи не оголена чи електропроводка, немає витоку газу. Не вживайте в їжу продукти, що побували в водах затоплення. Також перевірте воду перед її використанням на предмет забруднення.