Як написати есе про себе. про себе Як писати.

Есе - це жанр, заснований на спостереженні за собою, своїми внутрішніми відчуттями. Використовуючи основні правила його створення, можна намалювати досить точний автопортрет, який буде цікавий не тільки читачеві, а й самому автору.
Вам знадобиться
  • Ручка, зошит
Інструкція
1
Знайдіть «точку відліку». Тему, про яку ви роздумували недавно, спогад, епізод з життя, з якого ви хотіли б почати розповідь про собі.
2
Запишіть на чернетці всі думки, які виникають у вас у зв'язку з цією темою. Не старайтесь правильно формулювати фрази або підшукувати красиві вирази - просто зафіксуйте «потік свідомості».
3
Через деякий час (20-30 хвилин) перечитайте записи. Виділіть в них ключові моменти. Це основа для вашого есе. Розташуйте ці фрагменти як пункти плану та спробуйте поміняти їх послідовність. Виберіть той порядок, який більше за інших відповідає логіці розвитку теми - це може бути хронологія або тематичне зіставлення блоків тексту. Головне, щоб читач зрозумів, що з чого і чому слід у вашому оповіданні.
4
Потім попрацюйте над кожним блоком окремо: підчистити фрази з точки зору стилю, скоротіть зайве і додайте переходи від однієї думки до іншої. Такі переходи можуть бути збудовані логічно або емоційно і раптово, але якийсь зв'язок, хоча б на емоційному рівні, має бути присутня. Пошукайте нестандартні формулювання, образи і алюзії. Використовуйте приклади з мистецтва в якості «картинок», оживляючих текст.
5
Перечитайте написане і прислухайтеся до власних відчуттів. Оскільки жанр есе заснований на рефлексії, саме увага до собі допоможе написати повноцінний текст.