Як працюють окуляри Google Glass.

Проект Google Glass був анонсований компанією Google навесні 2012 року, і тільки влітку винахід був запатентований. Розробки тривають, тому технічні нюанси тримаються в секреті. Компанія розкрила лише деякі особливості роботи «очок доповненої реальності».
Суть пристрою полягає в тому, що користувач зможе записувати на відео картинку, яку він спостерігає в даний момент. Але, на відміну від відеокамери, руки «оператора» будуть вільні. На одній з презентацій було влаштовано екстремальне шоу, під час якого демонструвалася ця функція. В небо над Сан-Франциско вистрибнули чотири парашутиста в окулярах Google Glass. Зображення з пристроїв транслювалася на екрани в режимі реального часу. Потім глядачі на презентації отримали картинку з очок велосипедистів, які по дахах дісталися до демонстраційного майданчика. Все отримане відео можна було сохраніть.Еті файли або будь-які інші можна переглянути в цих же окулярах. Правда, за відгуками журналістів, поки розмір вбудованого монітора не дуже великий і не зовсім зручно розташований - розробники продовжують трудитися над етім.С допомогою пристрою можна буде скористатися і іншими розробками Google. Наприклад, на даний момент можливо накладати на відео зображення з Google Maps, отримувати прогноз погоди і влаштовувати видеоконференции.Разумеется, за допомогою окулярів доповненої реальності можна буде робити фотографії досить непоганої якості. Також гаджет стане своєрідним втіленням «носимого комп'ютера» - з нього можна буде заходити в інтернет, отримувати файли, перевіряти електронну почту.Чтоби зробити новинку зручною для більшості споживачів, Google співпрацюють з компаніями-виробниками оптики. Планується, що окуляри доповненої реальності стануть заміною стандартної парі з діоптріямі.Еще невідомо, яким способом можна буде управляти пристроєм. З'являлися повідомлення про те, що буде використаний тачпад, голосове введення і навіть керування за допомогою рухів голови (за рахунок вбудованих гіроскопа і акселерометра). Правда, під час демонстрації Google Glass на ток-шоу Гевіна Ньюсома була використана тільки сенсорна панель на дужки окулярів для переміщення по галереї зображень і входу-виходу з нее.Очкі Google Glass теоретично можна пов'язати зі смартфоном. Але компанія наполягає на тому, що зручніше користуватися повністю автономним пристроєм. Правда, остаточне рішення з цього питання не прийнято. Також не вирішено, які саме модулі бездротового зв'язку будуть вбудовані в новий гаджет.Пока робота над Google Glass триває. За словами творців, для широкої аудиторії окуляри стануть доступні ближче до 2014 року.
Компанія Google продемонструвала фото і відео очок майбутнього. Незважаючи на те, що робота в лабораторіях над новим продуктом ще триває, оголошено, що остаточний варіант очок з'явиться вже в 2012 році.
Дітище експериментальної лабораторії Google X вперше було презентовано у квітні 2012 року на щорічній конференції в Сан-Франциско. На показі девелоперської версії окулярів-гаджета були продемонстровані дві можливості - запис відео і відображення анімації. Google Glas - так називається новий продукт, представляє з себе перші в світі окуляри з функцією підключення до інтернету. Вони можуть працювати як відеокамера, передавати і приймати по мережі відеоінформацію, робити фотографії. Демо-версія, наприклад, показувала анімацію феєрверків із змінним залежно від руху голови кутом обзора.На презентації було наочно і яскраво показано, яким чином за допомогою окулярів майбутнього можна дивитися на світ очима іншої людини. Глядачі були ошелешені. На дах будівлі, де проходив форум, приземлилася група парашутистів. При цьому камери, вбудовані в окуляри, передавали погляд парашутистів від стрибка до приземлення в режимі реального часу на величезний екран, розташований в конференц-залі. Потім естафету прийняли велосипедисти, які доставили окуляри в зал, а присутні бачили всю їхню поїздку на екрані. Застосування цих очок на практиці означає, що все побачене вами зможуть в ту ж секунду побачити мільйони людей. Серед інших комунікативних можливостей очок майбутнього - передача голосових і письмових повідомлень без допомоги мобільного телефону, планування зустрічей, навігація. Дисплей, на який виводиться інформація для користувача, знаходиться трохи вище очей, і не заважає огляду реальної дійсності. Поки засновник компанії Сергій Брін оцінив вартість окулярів-гаджета в 1500 доларів. Фахівці вважають, що для успішних масових продажів на ринку їх ціна не повинна бути більше 500 доларів.