Як полетіти в літаку разом з домашнім тваринам.

Сьогодні домашнім вихованцям зовсім не потрібно залишатися вдома, коли ви збираєтеся у відпустку: ваша кішка, собака або пташка цілком можуть полетіти разом з вами. Пошуковик авіаквитків Aviasales.ru підготував декілька порад про те, як зробити це правильно і максимально безпечно для вашого улюбленця. Пам'ятайте також, що тварини і птахи можуть літати тільки при наявності підтвердженого згоди авіакомпанії і дозволу країни прибуття або транзиту при міжнародних польотах.

Вам знадобиться

- інтернет - паспорт тварини - пакет документів

Інструкція
1
Дізнайтеся правила вивезення і ввезення тварин в країну перебування

На жаль, в кожній країні є свої правила з ввезення тварин. Наприклад, якщо ви візьмете вашого вихованця в Англію, то його чекає шестимісячний карантин (як і в таких країнах, як Нова Зеландія, Ірландія, Мальта та Кіпр). Всю інформацію можна знайти в інтернеті або отримати в консульстві країни в'їзду, виїзду або транзиту (краще зателефонувати заздалегідь). При бронюванні авіаквитка ви обов'язково повинні повідомити, що збираєтеся перевезти тварину, і вказати вид, кількість та вагу, і вам допоможуть дізнатися, що для цього потрібно.

2
Вибрати авіакомпанію

У кожної авіакомпанії свої правила - це стосується і російських і міжнародних перевізників. Деякі взагалі не дозволяють перевозити будь-яких тварин у пасажирському салоні, а тільки в багажному відділенні. У деяких з них можна провозити в салоні тільки одна тварина, у деяких - два, але не в поєднанні «кішка і собака». У деяких авіакомпаніях забороняють возити тварин в бізнес-класі і так далі. Обов'язково вивчіть всі правила авіакомпанії, якій збираєтеся полетіти.

3
Виберіть варіант перевезення

Тварин можна перевозити в багажному відсіку або в салоні (на руках або на окремому пасажирському місці - зрозуміло, заплативши за нього), але не для всіх є вибір. Так, у більшості авіакомпаній в салоні можна перевозити тільки невеликих домашніх вихованців, крім гризунів, вагою не більше 8 кг і обов'язково в контейнерах з доступом повітря, а також птахів у клітках. І тільки в супроводі дорослого пасажира. Запам'ятайте, 8 кг - це вага разом з кліткою! Контейнер або клітка повинні бути тільки заводського виробництва, а його габарити не повинні перевищувати 45х35х25 см (довжина х висота х ширина). Він може бути виготовлений з твердого пластика, скловолокна, металу, зварної сітки або дерева, і повинен щільно закриватися. Клітки повинні бути накриті світлонепроникним матеріалом. Якщо кішка або собака важить менше 3 кг, то можна використовувати для перевезення плетений контейнер. З твариною в салоні вас повинні посадити біля кухні або туалетів. Якщо вага тварини з кліткою перевищує 8 кг, то подорож для нього передбачено лише в багажному відсіку (виняток - тільки собака-поводир для незрячих). Розмір контейнера повинен дозволяти тварині вставати на повний зріст і повертатися на 360 градусів. Дно контейнера повинно бути водонепроникним і покритим абсорбуючим матеріалом. Пам'ятайте, що в процесі польоту температура у вантажному відсіку знаходиться в діапазоні плюс 18-30 градусів Цельсія, і що ветеринари не радять возити у вантажному відсіку тварин старше десяти років, вагітних і маленьких цуценят і кошенят.

4
Зробіть щеплення

Щеплення від сказу - обов'язкова умова перевезення. За 2 тижні до щеплення необхідно вивести у тварини глистів і поставити саму щеплення проти сказу. Можна також поставити мультівакціну від поширених інфекцій (за вашим бажанням). Всі дані потрібно внести в ветеринарний паспорт вихованця. Якщо це перше щеплення від сказу в житті вашої тварини, то через 30 днів робиться повторне щеплення. Так що робіть все заздалегідь.

5
Правильно оформіть всі документи

Без правильно оформлених документів вашого вихованця просто не візьмуть в політ. Так що вам необхідно оформити:

 • Міжнародний ветеринарний паспорт, оформлений на підставі ветеринарного свідоцтва та зареєстрований в ветеринарній службі пункту прикордонного контролю (для поїздок за кордон).
 • Ветеринарне свідоцтво форми № 1, видане міським ветеринарною установою. Його роблять за 3 дні до від'їзду на підставі правильно оформленого ветеринарного паспорта. Це свідчення в деяких установах видається, тільки якщо присутній ваш вихованець, в інших це не потрібно - уточніть цю інформацію заздалегідь.
 • Довідка про стан здоров'я з відмітками про всі зроблені щеплення і обробках проти екто-і ендопаразитів (від бліх і глистів) з датами. Дата щеплень повинна бути не менше 30 днів і не більше 12 місяців до від'їзду, проте в деяких країнах (наприклад, Україна) - не менше 14 днів з дня щеплення. Вони ж вимагають після закінчення 14 днів після вакцинації від сказу здати кров на аналіз і внести результати в ветеринарне свідоцтво. Така довідка видається будь-якої державної ветеринарною клінікою і з нею можна літати в межах РФ без ветеринарного паспорта.
 • Відмітка в міжнародному ветеринарному паспорті про чіпування. Для перевезення по Росії чіп зазвичай не питають, але в закордонній поїздці він часто необхідний. За правилами чіпіювання роблять через пару тижнів після щеплення.
 • Іноді на міжнародних рейсах можуть ще зажадати довідку про племінної цінності тварини на вивіз (для собак) чи інші документи, необхідні ветеринарними органами країни прибуття або транзиту. Про цих документах треба також заздалегідь дізнатися у консульстві, авіакомпанії або в ветеринарній службі аеропорту.
 • 6
  Оплатіть вихованцеві переліт

  Вага тварини і контейнера для його перевезення не включається в норму безкоштовного провозу багажу і оплачується тільки як наднормативний багаж. Оплата перевезення тварин на літаку в якості вантажу провадиться за вантажним тарифам. Безкоштовно перевозяться тільки собаки-поводирі, що супроводжують своїх господарів у польоті. В основному, оплата складає від $ 5 до $ 14 за кілограм. Однак на чартерних рейсах плата за провіз домашніх тварин в один кінець може починатися від 100 євро. У такому разі вартість потрібно уточнювати в авіакомпанії.

  7
  Не годуйте перед польотом

  Як би не було шкода, бажано не давати вихованцеві їжі за 6 годин перед вильотом, це викличе масу ускладнень. Також не потрібно давати йому заспокійливі засоби: вони знижують тиск і можуть важко відбитися на серці та легенях. Якщо ви вважаєте, що стрес від перельоту буде більш шкідливий для тваринного - спробуйте дати йому заспокійливе абияк будинку для проби - перевірити реакцію і обов'язково читайте всі протипоказання.

  8
  І ще раз - як ви вже зрозуміли, у кожної авіакомпанії свої правила щодо тварин, а в кожній країні вильоту і прильоту - свої правила вивезення і ввезення тварини. Щоб не помилитися, почніть збирати інформацію і робити довідки заздалегідь, краще місяця за два до польоту. Пам'ятайте, що є досить багато авіакомпаній, цілком доброзичливих до вихованцям. Тому - вдалих польотів вам і вашому улюбленцю! Aviasales.ru - перший і найбільший в Рунеті метапоіска дешевих авіаквитків.