Як правильно робити домашнє завдання разом з дитиною.

Протягом перших років навчання дітям необхідна допомога батьків у виконанні домашнього завдання. Правильно організувати навчальний процес, відповісти на виникаючі питання дитини, перевірити виконану роботу - ось чим можуть допомогти батьки школяреві, котрий робить домашнє завдання.
Щоб дитина робив уроки в невимушеній обстановці, батьку необхідно виключити шкільне напругу. Тобто школяр може не обмежувати себе в рухах. Уроки вдома не повинні нагадувати школу і викликати роздратування ученіка.Не оцінюючи виконану роботу своєї дитини, батьки дозволяють йому відчути себе вільно, спокійно. Будинки учень не повинен отримувати стрес, боятися негативної оцінки, т.к. це може вплинути на схильність до навчання, науці. Не варто забувати про індивідуальні особливості працездатності дитини. Особливий підхід необхідний занадто активним дітям, нездатним організувати себе самостійно. Процес навчання може перериватися, адже у деяких дітей не виходить концентрувати увагу на завданні більше, ніж 10 хвилин. В такому випадку просто необхідно дозволити відволіктися дитині. Робити домашнє завдання потрібно не замість дитини, а разом з ним. Відповідальність за виконану роботу в будь-якому випадку несе учень. Дуже важливий процес застосування отриманих у школі знань, самостійна тренування освоєних навичок. Ігрова форма занять допомагає дитині легше засвоїти матеріал, відкриває для нього предмет з новою цікавою боку. Надмірна вимогливість і суворість не призведе до позитивного результату. Численні зауваження тільки відволікають і створюють напружену обстановку, яка сприяє пониженню рівня розумової працездатності. Щоб правильно зробити домашнє завдання разом з дитиною, батько повинен запастися терпінням і створити комфортну для розумової діяльності атмосферу. Спокійно пояснюючи, граючи оцінюючи здібності дітей, зацікавлюючи їх, батьки допомагають розвиватися дитині розумово і отримувати від цього процесу задоволення.
Ваша дитина пішла до школи. Це досить важкий період у його житті. Нові люди, нові обов'язки, щоденні уроки і виконання домашнього завдання. Звичайно, йому необхідна ваша допомога, адже від того, як він навчиться розподіляти свій час і сили, залежить його навчання в майбутньому.
Інструкція
1
Не змушуйте дитину приступати до виконання домашнього завдання відразу після повернення зі школи. Нехай пообідає, відпочине години дві і після цього приступає до роботи. Але відкладати навчання на вечір теж не варто - дитина просто втомиться.
2
Скажіть школяреві, що домашнє завдання він повинен виконувати самостійно. Ви можете тільки допомогти. В школі вчитель уже пояснював йому матеріал і вдома треба просто повторити пройдене. Але якщо раптом виникнуть труднощі і виявиться, що на уроці було не все зрозуміло, ви обов'язково прийдете на допомогу.
3
Не робіть уроки за дітей! Якщо виникло утруднення при рішенні якогось виду задач, розберіть незрозумілий матеріал на прикладі подібних задач, але інших. А те, що задано, дитина повинна вирішити сам. Інакше він дуже швидко засвоїть, що всі незрозумілі завдання вирішуєте ви, і не буде намагатися робити щось самостійно.
4
Простежте за тим, щоб дитина не відволікався при виконанні уроків. Заняття при включеному телевізорі або музиці великої користі не принесуть. Заздалегідь домовтеся з малюком, що він не буде тримати на столі сторонні іграшки, які будуть відволікати його увагу. Поясніть, що спілкування з друзями по телефону варто відкласти на більш пізній час.
5
Допоможіть малюкові скласти план виконання уроків. Для цього визначте, які предмети даються йому легше, а на які доводиться витрачати більше часу. Краще виконувати завдання від простого до складного. Інакше, виконуючи складну для нього задачу, дитина може так втомитися, що буде не в змозі виконати інші завдання.
6
Чи не квапте школяра, що не підганяйте. Всі люди різні; цілком можливо, що йому потрібно більше часу, щоб засвоїти матеріал.
7
Перевірте якість виконаного завдання. Якщо дитина помилився, скажіть йому про це, але не вказуйте відразу на конкретні помилки, а спочатку попросіть їх знайти.
8
Не забудьте похвалити вашого улюбленого школяра після виконання домашньої роботи. Адже він так старався.