Як здійснювати догляд за бегонією в домашніх умовах.

Батьківщиною бегонії є тропічні ліси і гірські райони Азії, Південної Америки та Африки. Свою назву рослина отримала на честь губернатора республіки Гаїті Мішеля Бегона, який був колекціонером рідкісних рослин. Кожен з 900 існуючих видів бегонії має своє забарвлення, розмір і форму. У домашніх умовах найчастіше вирощують гібридні сорти: декоративно-листяні і декоративні квітучі бегонії.
Вам знадобиться
  • - листова земля; - Торф; - Пісок; - Мох-сфагнум; - М'яка відстояна вода; - Рідке добриво.
Інструкція
1
Садіть бегонію в легку, пухку, слабокислу грунт з хорошим дренажем. Приготуйте суміш з листової землі, торфу і піску, узятих в співвідношенні 2: 2: 1. Для молодого рослини використовуйте суміш торф'яної і листової землі, взявши їх в рівних кількостях. В грунт, куплений в квітковому магазині, додайте нарізаний на дрібні шматочки мох-сфагнум.
2
Розташуйте горщик з бегонією на вікні, що виходить на південний схід або південний захід. Рослина прекрасно почуває себе в світлому, але захищеному від попадання прямих сонячних променів місці. Пам'ятайте, що навіть нетривалий за часом перебування бегонії на відкритому сонці призведе до опіків листя.
3
Оптимальною температурою для рослини є 18-20 ° С, в зимовий період 17-18 ° С. Не можна допускати зниження температури менше 15 ° С і підвищення більше 20 ° С.
4
Прагнучи забезпечити достатню для бегонії вологість повітря, ні в якому разі не обприскуйте її. В іншому випадку листя можуть покритися коричневими плямами. Краще поставте поруч із рослиною ємність з водою, яка, випаровуючись, створить оптимальний клімат. У спекотну погоду розміщуйте горщик з квіткою на піднос з мокрим мохом або добре зволоженим торфом.
5
Бегонія любить рясний полив, проте не переносить застою води в горщику, так само як і пересихання грунту. Поливайте квітка, коли верхній шар ґрунту просохне на 1,5-2 см. Вода для поливу повинна бути відстояною, теплою і м'якою.
6
Молоде рослина пересаджують щороку навесні. При цьому уважно оглядайте коріння - чи немає на них гнилі або шкідників. Коли бегонія почне давати бутони, раз в два тижні удобрюйте її комплексним рідким добривом для кімнатних квітучих рослин.
7
Розмножується бегонія як стебловими живцями, так і насінням. Розмножуючи рослина бульбове сорти, розріжте пророщені бульби навпіл так, щоб на кожній половинці залишалися коріння і паростки. Присипайте свіжі зрізи вугіллям і сіркою.