Як можна заготовити осінні гриби. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Осінні гриби, якщо їх правильно заготовити, порадують вас в холодний зимовий час. Солоні і мариновані можна ставити на стіл як окрему закуску, досить полити їх рослинною олією і додати кільця ріпчастої цибулі. Сушені гарні для приготування супів, з них роблять начинку для пиріжків, вареників, додають в каші.
Вам знадобиться
  Інструкція
  1
  Холодна засолка Переберія і очистіть осінні гриби, добре промийте їх, а потім залийте холодною водою і дайте відстоятися 5-6 годин.
  2
  Покладіть підготовлені гриби рядами в барила, глиняні або скляні банки, при цьому перекладаючи кропом, листям чорної смородини і сіллю.
  3
  Накрийте гриби тканиною, а потім дерев'яним кружком, який вільно входить в бочонок або банку, на нього потрібно покласти легкий вантаж. Після того, як гриби осядуть, додавайте до них нову порцію грибів, солі і трав, з дотриманням тих самих норм. Як тільки посуд заповниться, потрібно перевірити чи є в грибах розсіл. Якщо його мало, потрібно додати трохи сольового розчину з розрахунку 20 г солі на 1 л води.
  4
  Гаряча засолка Очистіть і відсортуйте гриби за розмірами і сорту, потім добре промийте в холодній воді.
  5
  Влийте в каструлю 0,5 ст. води, всипте сіль і поставте на вогонь. Коли вода закипить, опустіть в неї гриби. Під час варіння помішуйте їх, щоб вони не пригоріли. Якщо буде з'являтися піна, знімайте її.
  6
  Додайте до грибів перець, лавровий лист, інші приправи і варіть, акуратно помішуючи. Підосичники і підберезники - 20-25, валуї - 15-20, а сироїжки та вовнянки - 10-15 хвилин. Готові гриби повинні осідати на дно, а розсіл - стати прозорим.
  7
  Перекладіть варені гриби в широку чашку, щоб вони охололи. Надішліть остиглі гриби в барила або банки і залийте розсолом з каструлі.
  8
  Мариновані грібиРассортіруйте гриби за величиною, очистіть їх і промийте. Перекладіть гриби на сито, щоб стекла вода.
  9
  Влийте в каструлю 0,5 ст. води, додайте в неї оцет і сіль, а потім гриби. Коли вода закипить, зніміть піну, що утворилася, покладіть в розсіл прянощі і варіть 20-25 хвилин. Коли гриби осядуть на дно, зніміть їх з вогню і розфасуйте по скляних банках.
  10
  Сушені грібиПереберіте і почистіть гриби, мити не потрібно. Розкладіть їх на листі, а краще на решітці. Поставте духовку на 50oC, дверцята залиште відкритою, щоб виходила волога. Сушіть гриби 1,5-2 години при такій температурі. Якщо на них з'являються крапельки вологи, зменшіть вогонь. Далі температуру духовки потрібно підняти до 70-80оС і сушити ще 2 години. Після цього потрібно знову зменшити нагрів до 50оС і сушити 1,5 години.