Як друкувати на диск.

Хотіли б коли-небудь виробляти свої власні диски з логотипом своєї компанії або просто з вашим фото? Напевно багато хто відповість позитивно. Але в виготовленні дисків процес нанесення картинки можна розділити на 2 частини: штучне і машинне нанесення. Штучне нанесення передбачає роздруківку кола диска на папері з подальшим наклеюванням на сам диск. А машинне нанесення малюнка робиться за допомогою спеціального обладнання.
Вам знадобиться
  • записувати диски DVD-привід з функцією LighScribe, DVD-диск із спеціальним покриттям, програмне забезпечення Nero або Droppix.
Інструкція
1
Суть виготовлення диска з машинним нанесенням малюнка полягає в наступному: зробити картинку для диска - запустити програму записи - записати диск з нашою картинкою. Для цієї мети використовується будь-який DVD-привід з функцією LighScribe.Откройте будь-яку фотографію або картинку - в якомусь редакторі зробіть монохромний режим (чорно-білий). Зробіть декілька варіантів майбутнього диску. В центрі диска у вас буде отвір, тому підбирайте відповідну картинку. Якщо на фотографії зображено обличчя, то краще його зрушити в бік, щоб не порушувати цілісності портрета.
2
Запустіть драйвер LightScribe, для запису нашої картинки на диск - в настройках виберіть кращу якість. Збережіть обрані значення, натиснувши на кнопку «ОК».
3
Запустіть програму Droppix. Натисніть «Файл» - «Відкрити» - вибір нашої картинки.
4
В лівому меню виберіть тип і характер напису, що наноситься на диск.
5
Натисніть кнопку «Попередній перегляд». Виберіть яскравість. Бажано зробити все в темних тонах, тобто менше яскравості.
6
Після цього вставте диск в привід. Вам залишиться тільки натиснути кнопку «Запис» і очікувати кілька хвилин, т.к. друк картинки з високою якістю вимагає часу. Не забувайте, що диск необхідно вставити сірої стороною вниз (записуваної частиною).
7
При використанні методу штучного нанесення малюнка не потрібен DVD-привід з функцією LighScribe. Всі дії, які слід виконати для отримання картинки на диску цим способом, трохи відрізняються від вище викладеного способа.Іспользуйте для цього програму Nero Cover Designer. Створюємо точно таку ж обкладинку або імпортуємо файл з картинкою вже готового варіанта диска.
8
Також існує інший спосіб швидкого виготовлення таких дисків. Скористайтеся принтером, в якому є відсік для CD/DVD-дисків. В друку відбитка на диску, цей спосіб вважається найшвидшим.
Друк на футболку можна нанести одним з 4-х існуючих способів. Деякі дозволяють отримати зображення в домашніх умовах, деякі тільки в умовах промислового виробництва.
Останнім часом великою популярністю стали користуватися футболки з печаткою. Таку футболку, прикрашену малюнком або написом, можна носити самому, а можна подарувати або навіть організувати виробництво для подальшого продажу. Технології друку на тканині постійно удосконалюються, дозволяючи отримати жадане зображення насиченого, яскравого кольору, яке не тьмяніє і не стирається протягом довгого часу.

Існуючі технології друку

1. Друк на самій тканині за допомогою спеціального прінтера.2. Друк на папері з подальшим перенесенням зображення на тканину за допомогою термопресса.3. Термотрансфер: шовкографія на ткані.4. Термоаплікація.

Особливості кожної з них

З появою спеціальних текстильних принтерів стало можливим наносити на одяг будь вподобане зображення. Потрібно всього лише надіти футболку на спеціальний рухомий стіл пристрою і отримати печатку. Надалі для закріплення фарби її потрібно просушити з спеціальному пристрої або під термопрессом. Однак такий метод дозволяє нанести друк тільки на білу футболку: для нанесення на кольорову потрібна додаткова біла підкладка під малюнок. З переваг цього методу можна назвати швидку підготовку до друку, високий дозвіл, можливість вибору напису і малюнка. З недоліків варто пом'янути високу собівартість відбитку і великі часові витрати. Це спосіб виправданий тільки у разі, якщо вимагається обробити невелику кількість футболок.Вторая технологія здійснюється двома способами: методом сублімації і методом під назвою «magic touch». При першому способі друк наноситься на папір спеціальним чорнилом, потім при високих температурах папір притискають до тканини, і футболка забарвлюється в необхідний колір. Але такий спосіб друку застосуємо тільки до виробів з поліестеру. При другому способі картинку друкують на спеціальній плівці, а потім приклеюють її до тканини під термопрессом. Цей спосіб друку застосуємо до бавовняних ізделіям.Термоапплікація припускає резку плівки на плоттері і подальшу збірку багатобарвних картинок. Отриману аплікацію приклеюють на футболку за допомогою того ж термопресса. Технологія дозволяє створювати на футболках прості написи, векторні емблеми та логотипи. При технології термотрансфер друк зображення здійснюється методом шовкографії. Отриману «перекладну картинку» приклеюють на тканину термопрессом або праскою. Готовий виріб виходить забарвленим без ефекту прямокутної наклейки.