Як наносити фасадну фарбу.

Сучасні фасадні фарби надають оштукатуреним і бетонних поверхнях привабливий вигляд, який зберігається на довгі роки. А поряд з декоративними якостями, даний матеріал забезпечує зовнішнім підстав захист від руйнівних атмосферних впливів.
Вам знадобиться
  • - фасадна фарба;
  • - грунтовка;
  • - дерев'яний брусок;
  • - малярський валик;
  • - кисть;
  • - шпаклівка;
  • - шпатель;
  • - крейдяна бовтанка.
Інструкція
1
Якщо на поверхні, яка потребує фарбування, вже є лакофарбове покриття, переконайтеся в тому, що воно не потріскалося, а новий шар фарби не розчинить вже існуючий і не почне обсипатися. Для цього нанесіть невелику кількість нової фарби на стару. Якщо протягом 30-40 хвилин нічого не зміниться, можна приступати до фарбування. В іншому випадку старе покриття потрібно буде повністю видалити.
2
Нове або очищену основу перевірте на готовність до фарбування, провівши по ній дерев'яним бруском. Поверхня готова, якщо на ній залишилися сліди деревної стружки. Зашпатлюйте всі тріщини, відколи й отвори в штукатурці. Після висихання розчину очистіть поверхню щіткою.
3
Випробуйте підставу на всмоктує здатність. Для цього проведіть по ньому вологою губкою. Якщо вода поглинається стіною активно, заґрунтуйте поверхню. Для обробки високопористої і неміцною поверхні фасаду використовуйте грунтовку глибокого проникнення. Для поверхні з дрібними нерівностями і незначними дефектами вибирайте наповнені грунтовки, що заповнюють і стабілізуючі поверхневий шар.
4
Ті ділянки фасаду, що не потребують фарбування, наприклад, облицьовані плиткою, покрийте крейдяний бовтанку. Це полегшить видалення випадкових бризок фарби.
5
Розділіть фасад на рівні по трудомісткості ділянки. Їх межі найчастіше визначаються по лініях виступів і пілястр, а на гладких фасадах - лініями кріплення водостічних труб. При фарбуванні наведіть валик по плоским поверхням вгору-вниз або вперед-назад. Смуги фарби повинні накладатися одна на іншу на 4-5 мм. Для фарбування внутрішніх кутів використовуйте кисть.
6
Забарвлюючи стіни в один шар, спочатку нанесіть фарбу горизонтально. Покривши таким чином перший виділена ділянка цілком, розтушуйте фарбу по вертикалі. Фарбуючи фасад в два шари, перший шар наносите горизонтально, другий - вертикально. При фарбуванні в три шари перший і третій наносите по вертикалі, а другий шар - по горизонталі.
7
Після фарбування першої ділянки не чекайте висихання його країв, а відразу приступайте до фарбування наступного. Це дозволить підвищити покриваність матеріалу і уникнути прояву швів.
Зверніть увагу
Не забарвлює фасад в жарку погоду при впливі на поверхню сонячних променів, а також під час дощу і при сильному вітрі.