Як запобігти інсульту головного мозку. медичні статті меланін і вітамін с.

Під час інсульту виникає спочатку закупорювання судини головного мозку, а потім його розрив, що призводить до крововиливу. Навіть якщо людина в підсумку виживає, інсульт не проходить для нього безслідно, стаючи причиною появи гострих головних болів, порушень мови і навіть паралічу. На щастя, існують профілактичні заходи, які допомагають значно знизити ризик інсульту.
Інструкція
1
Зверніть увагу на свій раціон і складіть підходяще меню на кожен день. Корисно буде обмеження кількості споживаної солі або навіть тимчасовий перехід на солі дієту. Варто відмовитися від продуктів, в яких міститься багато тваринних жирів, а також від будь смаженої та копченої їжі. Зате слід їсти більше морепродуктів, овочів, фруктів і ягід. Особливо корисні яблука, зелений салат, цитрусові і капуста різних сортів.
2
Не паліть і постарайтеся уникати навіть пасивного куріння. Регулярне вдихання тютюнового диму завдає шкоди здоров'ю і підвищує ризик інсульту. Також рекомендується не вживати алкогольні напої. Єдиний виняток з цього правила - червоне виноградне вино, оскільки в розумних кількостях воно навіть може бути корисно. Але пам'ятайте, що не варто занадто захоплюватися цим напоєм. Досить буде випити келих вина в святковий день.
3
Раз на півроку проходите профілактичні курси фіто- і рефлексотерапії. Дуже корисними можуть бути голковколювання, спеціальний масаж і пр. Досвідчений фахівець сам вибере процедури, які допоможуть запобігти інсульту. Що стосується фітотерапії, то курс може тривати від кількох тижнів до місяця і включає в себе використання відварів і настоянок різних лікувальних трав, в числі яких ромашка, меліса, пустирник, м'ята і пр. Зрозуміло, кошти також повинен призначати досвідчений фахівець.
4
Уважно стежте за своїм самопочуттям і якнайскоріше відвідайте лікаря, якщо помічаєте ознаки насувається інсульту. Симптомами можуть служити різка слабкість, оніміння кінцівок, невиразна мова, сильні скачки тиску. Всі ці неприємні симптоми, як правило, швидко проходять, однак ігнорувати їх у жодному разі не можна. Регулярно вимірюйте тиск, стежачи за його змінами, і чітко дотримуйтесь вказівок лікаря.