Як зробити ламбрекен власними руками. Як зшити ламбрекен викрійка ламбрекену.

Ламбрекен - декоративна драпіровка з тканини іншого кольору і фактури, що розміщується поверх штори. Кріплять її до того ж карнизу, на якому висить штора. У самій своїй широкій частині ламбрекен становить 1/6 від довжини штори. Цей декоративний елемент оформлення вікна або дверного отвору може бути додатково прикрашений кистями, воланами або бути зібраний не в складки, а в буфи. Зробити ламбрекен власними руками не так вже й важко.
Вам знадобиться
  • - м'яка, добре драпірується, але не мнущіеся тканина;
  • - смужки картону або монтажна тасьма для збірки ламбрекену;
  • - швейні булавки.
Інструкція
1
провисають частина ламбрекену називається свага. Залежно від ширини вікна розрахуйте необхідну кількість ламбрекенов з урахуванням того, що їх радіус дорівнює 1/6 довжини штори. Якщо її довжина 250 см, то радіус ламбрекену дорівнює 41 см. Між собою вони повинні перекриватися не більше, ніж на 15-20 см, щоб штора і драпірування виглядала гармонійно і складки ламбрекену були добре видні. Якщо ви хочете, щоб ламбрекени не перекривали, то відстані між ними можна задрапірувати додатковими декоративними елементами - кокилье або дзвіночками.
2
Перед тим як викроювати з тканини ламбрекен, обов'язково декатіруйте її - пропрасуйте через вологу тонку тканину або скористайтеся праскою з отпарівателем. Це допоможе уникнути усадки тканини, якщо вам надалі доведеться випрати ламбрекен. Схема готового виробу дана на малюнку. Цифрою 1 позначена? середини свага, цифрою 2 - плече свага, цифрою 3 - глибина і цифрою 4 -? довжини свага.
3
Зробіть викрійку, виходячи з параметрів майбутнього ламбрекену. АВ -? середини свага, нд - припуск на обробку, рівний 15 см. AD - глибина свага, помножена на 2, DE - глибина свага, поділена на 2, DF -? довжини свага. Точки E і F з'єднайте по дузі. У вас вийшла викрійка рівностороннього симетричного свага.
4
Зберіть сваг, використовуючи для цього монтажну тасьму або картонну смужку з відмітками, за якими ви будете закріплювати складки за допомогою швейних шпильок. Відзначте задану ширину половини середини свага і ширину його плеча прикріпіть сваг шпилькою по зазначеній середині і одну за одною задрапіруйте складки, закріплюючи їх на тасьмі булавками. Все складки повинні бути однакової глибини. Перевірте ширину і глибину свага, щоб вони були рівні розрахунковим значенням.
5
Обробіть низ свага косою Бейко або просто підшийте його. Верх пристрочите до монтажної тасьмі або смужці щільної тканини. Зберіть ламбрекен з декількох свага, прикрасьте його краватками, каскадами або кокилье.
Зробити красиву драпіровку штор при бажанні можна і своїми власними руками. Ламбрекени приховають деякі недоліки карниза, адже саме для цього вони і були спочатку призначені. А тепер це ще й дуже красивий і ефектний елемент декору.
Інструкція
1
Ламбрекен є горизонтальним елемент з тканини. За розмірами він зазвичай не перевищує п'ятої частини від висоти вікна. Жорсткі ламбрекени можна проклеювати флизелином або яким-небудь іншим ущільнювачем. Це дозволяє їм добре тримати форму. А кріплять жорсткі ламбрекени до стелі перед карнизом, на планку. М'які ламбрекени виготовляють з покладеної в симпатичні складки шторної тканини.
2
Далі піде мова про те, як виготовити і встановити м'який ламбрекен, що має симетричний сваг (декоративний елемент). При цьому вам не буде потрібно ніяких лекал і викрійок.
3
Складіть по діагоналі квадрат з тканини по згину відзначте середину свага. Тепер приступайте до збірки свага. Для цього потрібно взяти планку, що має позначки для закріплення складок. Відзначте задану ширину плечей свага і його середини. Виріжте з тканини квадрат і під кутом 45о повісьте на планку. При цьому нульова мітка на планці і середина свага повинні співпасти. Закладіть першу складку свага, після чого закріпіть її за допомогою шпильок.
4
Перша складка сформована. Тепер ви можете приступати до формування другої. Щоб краще проглядався центр складки, слід повісити утяжелитель по центру свага. Закінчивши з другої складкою, закладіть і всі інші, дотримуючись симетрію. Зауважте, глибина складок повинна бути однаковою у всіх.
5
Далі перевірте висоту і ширину свага в його центральній частині та в разі необхідності зріжте надлишки тканини. Закріпіть шпильками верхній край уздовж риси закладання складок і знову зріжте надлишки.
6
Щоб зробити викрійку свага, яку можна буде використовувати для майбутніх виробів, розпустіть його тканину і перенесіть контури деталі на плівку або папір. Нижня частина свага обробіть бахромою або косою Бейко або просто підшийте тканину. А верхню частину оформите шторної тасьмою.
Корисна порада
Такий ламбрекен виглядатиме ще вдаліше, якщо його прикрасити додатковими декоративними елементами. Краватки, кокиле і каскади прекрасно доповнять загальну картину.