Як дотримуватися пожежну безпеку в лісі.

Ті, хто потрапляли в подібну ситуацію, вважають, що немає нічого страшнішого, ніж лісова пожежа. Він несе загибель не тільки деревах і всієї іншої рослинності, але знищує все живе в лісі і є загрозою для людського життя. Прикро, що причиною подібних лих часто є пустощі з вогнем, незагашена сигарета або непогашений туристами багаття.
Інструкція
1
Людина, на жаль, винен у переважній більшості лісових пожеж. Небажання дотримуватися пожежну безпеку в лісі, безвідповідальність і дурість стають причиною того, що щорічно вигорають тисячі гектарів цінного лісу. Тому перш, ніж відправлятися в похід, на прогулянку або на роботу в ліс, ознайомтеся з правилами пожежної безпеки і постарайтеся суворо дотримуватися їх.
2
У літню пору, коли встановилася спекотна і суха погода, при довгій відсутності дощів, постарайтеся не з'являтися в лісі без крайньої необхідності. Якщо ж ви туди потрапили, не розводьте багаття в хвойному молодняку, на гарі і ділянках ушкодженого лісу, у місцях його вирубки. Особливо небезпечні вогнища, розлучені на торфовищах, які можуть потім тліти ще довго, представляючи загрозу протягом декількох років.
3
При необхідності, розведіть багаття на спеціально обладнаному майданчику, забезпеченою інструментом і ящиком з піском. Якщо такого майданчика немає, виберіть відкрите місце поруч з водою. Там, де буде розведено вогнище, видаліть всю суху рослинність і гілки в радіусі не менше 0,5 метра. Перед тим як піти з цього місця, обов'язково залийте вугілля водою до повного припинення тління.
4
Не залишайте в лісі скляні банки та пляшки і тим більше не бийте їх. Осколки скла можуть в сонячний день спрацювати як лінзи і підпалити суху трави або мох, сфокусувавши сонячні промені. Не кидайте непогашені недопалки та сірники, не користуйтеся в лісі курильними трубками. Якщо ви мисливець, не використовуйте пижі з горючих або тліючих матеріалів.
5
При виробництві робіт в лісі, чи не розкидайте ганчір'я і ганчірки, просочені бензином і гасом, складайте подібне сміття в спеціальне місце. Чи не заправляйте паливні баки в той час, коли двигун машини працює, не користуйтесь пошкодженими механізми. Відмовтеся від куріння поблизу заправляються бензином машин і агрегатів.
6
У посушливий період не можна випалювати суху траву на земельних ділянках і наділи, розташовані поблизу від лісу. Якщо це - крайня необхідність, обов'язково присутніми при спалюванні трави, щоб в разі небезпеки негайно загасити пожежу.