Як доглядати за чавунним посудом.

Чавунний посуд володіє високими варильними і жарочні якостями. Вона має властивість рівномірно розігріватися і довгий час зберігати тепло. Такі вироби стійкі до впливу харчових кислот, солей і лугів, а також не бояться подряпин і деформації.
Вам знадобиться
  • - пергамент;
  • - м'яка губка;
  • - гаряча вода;
  • - рослинна олія;
  • - сіль;
  • - прихватки;
  • - наждачний папір.
Інструкція
1
У посуду, виготовленої з чавуну, шорстка поверхня, тому вона потребує ретельного догляду. Відсутність такого призведе до виникнення корозії, що зіпсує колір і смак будь-якого приготованого блюда, а також позбавить його вітамінів.
2
Перед першим використанням вимийте посуд із чавуну гарячою водою і витріть насухо. На дно посуду насипте шар солі товщиною в 1 см і прожарити на слабкому вогні протягом 2-3 годин.
3
Потім, використовуючи прихватки, щоб не обпектися об розпечені ручки, висипте сіль. Змастіть внутрішню поверхню рослинним маслом. В результаті його використання поверхню посуду стане гладкою і придбає антипригарні властивості, які будуть поліпшуватися з кожним приготуванням їжі.
4
Після приготування рідкого страви, що припускає кипіння води, відразу ж, використовуючи шматочок пергаменту, змастіть вимиту поверхню виробу жиром або маслом. Після цього поставте каструлю або сковороду на вогонь, щоб жир прикипів до поверхні.
5
Використовуйте для миття посуду тільки гарячу воду і м'яку кухонну губку або ганчірку. Після миття сушіть посуд на плиті або, принаймні, насухо протирайте рушником. При сильних стійких забрудненнях можете помити сковороду (казан, утятніцу, каструлю) будь-яким миючим засобом. Головне тут - ретельно обполоснути начиння під проточною водою. Не користуйтеся посудомийною машиною.
6
Не "замочуйте» посуд у воді і не залишайте її на тривалий час із залишками приготовленої їжі. В іншому випадку на ній може з'явитися іржа. Якщо це все-таки сталося, видаліть сліди корозії наждачним папером або кухонної губкою, вимийте виріб, змастіть маслом і прожарити протягом півгодини.
7
Чавунні вироби не бояться механічних пошкоджень і високих температур, проте їх необхідно берегти від падіння з великої висоти, при якому крихкий чавун може розлетітися на шматки. Зберігайте чавунний посуд без кришки в сухому місці, яке постійно вентилюється.