Як проводити лікування дисбактеріозу.

Частина мікрофлори кишечника гине під час медикаментозного лікування, при неправильному харчуванні і зловживанні міцним алкоголем. Дисбактеріоз веде до ослаблення імунітету. У цьому випадку вам на допомогу прийдуть препарати або правильне харчування.
Вам знадобиться
  • - кисломолочні продукти;
  • - біфідобактерії;
  • - пребіотики.
Інструкція
1
Нормалізувати мікрофлору кишечника можна при регулярному вживанні кисломолочних продуктів. З'їдайте щодня по 250 мл йогурту, сметани або випивайте кілька склянок кефіру, ряжанки. На час виключіть з раціону гострі, жирні та копчені продукти - вони погіршують засвоюваність біфідобактерій. Курс лікування тривалий, тому що частина корисних мікроорганізмів від загальної маси, що міститься в продукті, гинуть у кислому середовищі шлунка.
2
Приймайте препарати, що містять у своєму складі біфідо- і лактобактерії. Продаються вони без рецепта лікаря, але консультація з фахівцем ніколи не буває зайвою. Уважно вивчіть інструкцію, адже деякі кошти потрібно вживати до їжі, а деякі після прийому їжі. Якщо у вас є проблеми з органами травлення, зупиніть свій вибір на ректальних свічках, що нормалізують мікрофлору. Не пийте алкогольні напої під час лікування, виключення складають якісні вина і неміцне пиво в невеликих кількостях під час їжі.
3
Проконсультуйтеся з лікарем про доцільність вживання пребіотиків, якщо інші препарати не допомогли відновити мікрофлору кишечника. Іноді призначають комплексне лікування. Пребіотики відрізняються від біфідо- і лактобактерій тим, що стимулюють корисні бактерії в кишечнику, що веде до їх зростання і розмноження. Але знову ж, все індивідуально і залежить від загального стану ШКТ.
Зверніть увагу
Ніколи не приймайте антибіотики та інші сильнодіючі препарати, якщо вони не призначені фахівцем. Не завжди самолікування допомагає перемогти ту чи іншу хворобу, а іноді провокує появу цілого букета недуг.
Корисна порада
Правильне харчування і відмова від шкідливих звичок - це те, що потрібно для нормальної роботи всіх органів, включаючи кишечник. Якщо ви будете піклуватися про себе, проблем зі здоров'ям буде якомога менше.