Як вибрати якісні настінні шпалери.

На сучасному ринку оздоблювальних матеріалів представлена велика безліч настінних шпалер. Тільки якісні зразки тих чи інших моделей здатні прослужити довгі роки, прикрашаючи собою інтер'єр вашого житла і створюючи сприятливу атмосферу в домі.
Інструкція
1
При покупці шпалер зверніть увагу на інформацію-опис, прикладену до рулонів. Рулони одного виробника і з однієї партії і повинні мати однакову щільність. В іншому випадку кімната буде обклеєна нерівномірно, через що постраждає її зовнішній вигляд. Також на всіх рулонах повинен бути проставлений один і той же серійний номер, оскільки вироби різних партій можуть відрізнятися за кольором, що стане помітним лише після обклеювання стін.
2
Параметр паропроникності у високоякісних шпалер не повинен бути менше 100 грамів на кожен квадратний метр на добу, а показник світлостійкості - бути рівним або перевищувати «6» по восьміградусной шкалою. Якщо шпалери не відповідають даним критеріям, незабаром після поклейки вони почнуть відходити, тьмяніти, а в вогкості - покриватися цвіллю.
3
Перебуваючи в магазині, перевірте шпалери на предмет фарбування. Для цього зверніться до виставкового зразком. Злегка намочіть шматочок тканини і проведіть кілька разів по лицьовій стороні полотна. Шпалери гіршої якості видадуть сліди фарби, що залишилися на матерії.
4
Відмовтеся від придбання рулонів з пошкодженими краями. При обробці стін таким матеріалом вам не вдасться приховати стики між полотнами і виконати обробку акуратно.
5
Купуючи шпалери європейського виробництва, зверніть увагу на знак «RAL». Його наявність гарантує екологічну безпеку і чистоту для здоров'я людини. Згідно з вимогами Євросоюзу, сучасні шпалери не повинні мати у своєму складі таких токсичних речовин, як вінілхлорид, фтор-і хлоруглероди, а також виділяти шкідливі сполуки. Шпалери, що задовольняють цим вимогам, можуть використовуватися при обробці будь-яких, в тому числі дитячих, кімнат.
6
Зверніть увагу на клас огнеупорности шпалер і ступінь виділення побічних продуктів при їх горінні. Найбезпечнішими в цьому відношенні на сьогоднішній день є склошпалери, а самими токсичними при горінні - пенообоі. Зупиняючи свій вибір на вінілових шпалерах, врахуйте, що вони, як і паперові, легко займиста. Однак і серед даного виду полотен є моделі, просочені спеціальними складами, що підвищують пожежобезпечність.
Вибираючи шпалери із найширшого асортименту, який пропонують виробники, слід не тільки орієнтуватися на свій смак і матеріальний достаток, а й враховувати певні характеристики кожного виду шпалер. На сьогоднішній день найпоширенішими є паперові, вінілові, флізелінові і натуральні екологічні шпалери .
Інструкція
1
При покупці шпалер ви повинні розуміти, що в різних приміщеннях бажано використовувати різні типи шпалер. Так, в житлових приміщеннях краще віддати перевагу так званим «дихаючим» шпалерам, які мають здатність пропускати повітря. А ось «дихав» полотна є прекрасним бар'єром для утворення цвілі.
2
Якщо ви збираєтеся поклеїти шпалери на кухні, в передпокої або ж у місцях великого скупчення людей, слід віддати перевагу шпалерам, стійким до появи плям. Завдяки особливій текстурі з їх поверхні можна з легкістю видалити бруд, не пошкоджуючи при цьому самого матеріалу.
3
Найбільш поширеним і доступним видом шпалер є паперові, які в свою чергу бувають одношарові (сімплексні) і двошарові (дуплекс). Незаперечним плюсом паперових шпалер є їх дешевизна, екологічність (за умови використання якісних барвників). Мінуси - низька міцність, вигоряння під дією сонячного світла, недовговічність. При покупці паперових шпалер зверніть увагу на вагу рулону: чим менше він важить, тим, відповідно, буде нижче міцність полотна.
4
Вінілові шпалери бувають як на паперовій, так і на флізеліновій основі. Покриття може бути різним по щільності і по своїй фактурі (рельєфне і гладке). Такі шпалери значно щільніше і міцніше паперових, а тому відмінно приховують невеликі дефекти стін. До того ж вони не вигоряють на сонці, стійкі до утворення на них грибка і цвілі. Однак вони досить дорогі і не мають здатність «дихати». Вінілові шпалери стануть відмінним рішенням для приміщень з підвищеною вологістю і високою ймовірністю сильного забруднення: коридор, кухня, ванна кімната.
5
Флізеліновиє шпалери складаються з вінілового шару, який наноситься на флизелиновій основу. Такі шпалери дуже легко клеяться і знімаються зі стін, їх можна до семи раз фарбувати акриловою, латексної водоемульсійною фарбою. Вони дуже міцні і прослужать максимально довго. За допомогою флізелінових шпалер можна з легкістю приховати різні дефекти стін. До того ж вони пожежобезпечні і з часом не «набухають». Єдиним недоліком є їх висока ціна.
6
Поціновувачам високої екологічності слід звернути свою увагу на натуральні шпалери , які виготовляються з тростини, бамбука, джуту. Завдяки природним матеріалам значно поліпшується мікроклімат в приміщенні, оптимально розподіляється вологість, поліпшується повітрообмін. Однак такі шпалери через складність їх виготовлення досить дороги і краще довірити їх поклейку досвідченим майстрам.