Як правильно вибрати депозит у банку.

Якщо ви накопичили деяку суму і не мають наміру витрачати її прямо зараз, перед вами постає питання про збереження грошей. Зверніть увагу на один з популярних способів вкладення вільних фінансів - банківський депозит. Щоб примножити свої заощадження, ви повинні поставитися до вибору вкладу з особливою увагою.
Вам знадобиться
  • Договір з банком про відкриття депозиту.
Інструкція
1
Сформулюйте мету відкриття депозиту. Якщо ви володієте обмеженою сумою і хочете просто убезпечити себе від інфляції, вибирайте вклад без можливості поповнення. Відсоткова ставка буде залежати від розміру вкладень. Як правило, дохід від Непоповнювальний депозитів вище, ніж від «термінових» і «до запитання». Якщо ж ви збираєте гроші на велику покупку або на відпустку, вигідніше відкрити вклад, що дозволяє додатково вносити на рахунок будь-яку суму. В цьому випадку ви зможете поповнювати фінансовий запас по мірі можливості.
2
Визначте тривалість дії депозиту. Банки пропонують різні варіанти: від одного місяця до кількох років. Чим більше термін, тим вище процентна ставка по вкладу. Однак приймати рішення потрібно дуже обережно, зваживши всі «за» і «проти». Справа в тому, що на цей час вам доведеться «забути» про вкладені гроші. Якщо вклад закривається достроково, банк нараховує мінімально можливу суму доходу. Вибираючи довгостроковий депозит, з'ясуйте, чи передбачена капіталізація відсотків. Це означає, що через певний термін, наприклад раз на місяць, нарахований дохід приєднується до первісного внеску. Надалі відсотки «йдуть» на збільшену суму.
3
Оберіть валюту, в якій будете зберігати накопичені кошти. Економісти в якості оптимального варіанту рекомендують мультивалютний вклад. Внесення на рахунок фінанси будуть обмінені банком на кілька видів іноземних грошей, наприклад американські долари і євро. Для кожної депозитної частини нараховуватиметься свій відсоток. Видача вкладу здійснюється за домовленістю з клієнтом в тій чи іншій валюті.
4
Вивчіть ринок банківських послуг. Для цього відвідайте кілька великих і авторитетних банків. Поцікавтеся умовами відкриття депозитів, процентними ставками та іншими важливими для вас моментами. Візьміть зразки договорів і уважно прочитайте їх вдома. Як правило, по вкладах з схожими умовами банки пропонують однакові процентні ставки. Якщо ж дохідні обіцянки нагадують «золоті гори», варто додатково перевірити репутацію фінансової установи. Інший «підводний камінь» криється в пункті договору, згідно з яким банк залишає за собою право зміни депозитної ставки без повідомлення клієнта.
5
Порівняйте прибутковість різних депозитів. Прорахувати потенційний прибуток можна самостійно, скориставшись, наприклад, спеціальним інтернет-сервісом. Зверніть увагу на наступний нюанс. Якщо ви готові розлучитися з енної сумою на півроку, то вам потрібно порівняти прибутковість по піврічних, тримісячним і місячними вкладами. На перший погляд тривалий депозит принесе більше грошей. Однак якщо ви не плануєте знімати з рахунку нараховані проценти, то продовжений кілька разів місячний внесок може виявитися вигідніше.
6
Інвестуючи велику суму, розділіть її на кілька внесків. Для більшої впевненості депозити можна відкрити в різних банках. Держава гарантує повернення грошей у разі визнання банку неплатоспроможним та позбавлення його ліцензії. Виплати невеликих депозитів відбуваються швидше. Максимальний розмір компенсації можна уточнити на сайті Агентства по страхуванню внесків.