Кімнатні сорти томатів: вирощування та догляд.

На підвіконні можна вирощувати не тільки кімнатні квіти, але овочі. Однією з найбільш популярних «домашніх» культур є томати. В звичайнісінькій квартирі можна виростити цілу плантацію вкуснейших помідорів черрі.
Вам знадобиться
  • - насіння томатів;
  • - земля;
  • - квіткові горщики;
  • - органічне добриво.
Інструкція
1
Спочатку виберіть правильний сорт томата. В умовах міської квартири зможе вирости далеко не кожен з них. По-перше, томат повинен бути невисоким і детермінантний (тобто з обмеженим ростом). «Мінібел», «Садова перлина», «Журавлина в цукрі», «Балконне диво» - рослина, отримане з насіння цих сортів, буде не вище 30-40 см. Індетермінантна помідори для посадки в квіткові горщики непридатні - висока рослина просто не зможе дати урожай. Якщо у вашій квартирі немає добре освітлених вікон або просторого заскленого балкона, подбайте про штучне освітлення або вибирайте тенеустойчівие сорти. Термін дозрівання «домашнього» томата - приблизно 90-120 днів з моменту появи паростків з-під землі.
2
Семена замочіть в розчині марганцю на 24 години. Після антибактеріальної обробки посадите їх в ящик для розсади. Не варто глибоко закопувати насіння, злегка втисніть їх в землю і присипте зверху - інакше серйозно постраждає їх схожість. Насіння повинні знаходиться на відстані приблизно 5-6 см один від одного. Підходящу грунт можна купити в магазині або приготувати самостійно, змішавши 2 кг землі з 0,5 кг торфу. Після посадки не допускайте переохолодження насіння, температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 18оC. Через 4-5 днів почнуть з'являтися перші сходи. Перші два листочка перед пікіровкою доведеться видалити, тому дочекайтеся появи 4-5 справжніх листків. Після цього пересадите молоду розсаду в горщики об'ємом не менше 3 л.
3
До початку цвітіння догляд за саджанцями полягає в поливі два рази на тиждень і підгодівлі органічним добривом. З появою квіток на томатах доведеться подбати про врожаї самостійно. Можна запилювати рослини за допомогою пензлика або просто періодично акуратно потряхивать стебло томата. У міру зав'язування плодів можна припиняти удобрювати коріння і трохи скоротити регулярність поливу.