Як прати вовняну тканину.

Вовняна тканина при неправильному догляді дає усадку, скочується і стоншується. Щоб цього не сталося, особливу увагу потрібно приділяти пранні виробів з натуральних матеріалів.
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - кондиціонер;
  • - плямовивідник;
  • - марля;
  • - праска.
Інструкція
1
Огляньте вовняну річ на наявність плям. Якщо ви виявили стійкі забруднення, з якими напевно не впорається порошок, вдамося до допомоги плямовивідника. Використовуйте сучасні засоби, які не псують тканину. Інструкція по застосуванню вказана на упаковці.
2
Візьміть великий таз і налийте чисту воду, температура якої 30 градусів. Деякі вироби можна прати і при 40, але цю інформацію краще уточнити на ярлику. Додайте рідкий порошок, який оптимально підходить для вовни.
3
Ретельно збовтайте воду і занурте матеріал на 15 хвилин. Найкраще вивертати речі перед пранням на ліву сторону - це допоможе уникнути появи катишек.
4
Прополощіть виріб у холодній воді. При необхідності додайте кондиціонер, щоб пом'якшити матеріал. Злегка відіжміть надлишки вологи і покладіть на щільне рушник сушитися. Вішати на прищіпки вовняні речі не можна - вони витягнуться.
5
Якщо у вас абсолютно немає бажання прати вручну, скористайтеся допомогою машинки. Поставте програму «ручне прання», «додаткове полоскання», віджим встановіть на позначку 500 оборотів в хвилину, температурний режим на 30 градусів. Додайте у відсік порошок, в іншій кондиціонер. Через 30-40 хвилин оціните результат.
6
Погладьте вовняну тканину з вивороту. Праска ставте на середній рівень нагріву, якщо річ сильно пом'ялася, використовуйте вологу марлю. Якщо прилад оснащений функцією «пар», можете скористатися їй.
7
Зачекайте, поки тканину після прасування охолоне, складіть речі в шифоньєр або повісьте на плечики. Якщо це зробити раніше, на матеріалі залишаться складки, які знову доведеться розгладжувати.
Корисна порада
Об'ємні вироби з вовни краще здавати в хімчистку, щоб не зіпсувати їх в домашніх умовах при пранні. Особливо це стосується пальто і светрів з щільного матеріалу.