Як вибрати штучний камінь для стільниці.

Кухонна стільниця - це робоча поверхня, яка не тільки має бути ретельно підібрана за формою і розмірами, але бути виготовлена з міцного, легко миється. Всім цим вимогам відповідає штучний камінь. До його вибору слід підійти відповідально, звертаючи увагу на деякі моменти.
Вам знадобиться
  • - рекламні буклети;
  • - комп'ютер з виходом в інтернет.
Інструкція
1
Припустимо, ви вирішили не купувати готову стільницю, а зробити її на замовлення. Перш ніж втілювати свій задум, почитайте в інтернеті відгуки про продукцію тієї чи іншої компанії. Хоча більшість марок штучного каменю схожі за своїми фізичними властивостями, але все ж є відмінності, на які варто звертати увагу при виборі: ціна, колірний асортимент, гарантійний термін і т.д. Приміром, оздоблювальний матеріал Corian має гарантію 10 років і відрізняється своєю високою якістю і ціною. Більше економічна продукція Kerrock не поступається за якістю Corian, але має обмеження за колірною гамою. Напівпрозорий камінь марки Avonite вважається одним з кращих в цьому сегменті і рекомендується для виробів з підсвічуванням.
2
Потім вирішите, який за товщиною матеріал вам підходить, адже виробники виготовляють листи різних розмірів: від 3 до 17 мм. Наприклад, якщо ви хочете зробити стільницю з МДФ і каменю, зупиніть вибір на 3-х мм акриловому композиті. Однак пам'ятайте, така конструкція погано переносить вологу і з часом відбувається деформація робочої поверхні. Ідеальним варіантом для кухні стане стільниця зі штучного каменю товщиною 9-12 мм. Такий виріб буде влагоустойчивим і довговічним, так як має великий запас по товщині, що дає можливість для множинних поліровок.
3
Оберіть колір. Тут все обмежується вашою фантазією і дизайном кухні, так як виробники пропонують велику кількість різних забарвлень і структур штучного каменю. Деякі компанії на замовлення можуть «виготовити» необхідний вам відтінок. Тільки пам'ятайте, що на світлих стільницях подряпини менш помітні, ніж на темних.
Зверніть увагу
Уточнюйте кінцеву вартість замовлення при першому перерахунку, оскільки багато фірм можуть вимагати доплати після підписання договору, посилаючись на різні причини.
Корисна порада
Перед замовленням стільниці обов'язково дізнайтеся гарантійний термін на готовий виріб, а не на штучний камінь.
Зовнішній вигляд і термін експлуатації робочих поверхонь в чому залежить від того, з якого матеріалу вони виконані. Це стосується і кухонних стільниць. Серед усіх матеріалів, використовуваних для їх виготовлення, особливої уваги заслуговує штучний камінь, що відрізняється практичністю, довговічністю і зносостійкістю.
Штучний камінь є композитним матеріалом. До його складу входить акрилова смола і натуральний наповнювач, в якості якого використовується біла глина. Проводиться він з полімерного клею і різнокольорових гранул, що дозволяють імітувати складу природного каменю. Раніше стільниця, вироблена зі штучного каменю, вважалася одним з предметів розкоші. Сьогодні вона є доступним кожному засобом, істотно полегшує життя господареві кухні. При виготовленні такої стільниці штучний камінь приклеюється на фанеру, що служить основою топа.

На що звернути увагу при виборі стільниці зі штучного каменю

Стільниці з каменю представлені на сучасному ринку в широкій колірній гамі. На дотик вони гладкі й теплі, чого не можна сказати про натуральний камінь. Щоб згодом не засмучуватися від виду подряпин, які можуть з'явитися на поверхні в будь-який момент, при виборі варто віддавати перевагу світлим стільницям із середньою і великою фракцією. На темному глянсовому топі подряпини набагато більш заметни.Чем дешевше така стільниця, тим менш пластичний і більш крихкий матеріал, що використовується при її виготовленні. З більш дешевого штучного каменю найчастіше виготовляються прямі стільниці, так як з нього практично неможливо створити вигнуті форми.Однім з основних переваг штучного каменю є відсутність видимих стиків при з'єднанні стільниці. На це варто звернути увагу ще при виборі топа, так як деякі виробники з метою зменшення вартості виробу, не виконують пред'являються до з'єднань технічні вимоги. Через це стільниця розклеюється в місцях стиків, внаслідок чого вона приходить в негодность.Толщіна стільниці зі штучного каменю може варіюватися в межах 2- 7 см. Але при цьому потрібно пам'ятати, що, чим товще облицювання, тим дорожче буде сама стільниця. Що стосується її ширини, то вона повинна відповідати глибині кухонної тумби. При бажанні можна вибрати і більш широку, але в цьому випадку вона буде виступати над фасадами кухні.

Переваги стільниць зі штучного каменю

Штучний камінь володіє високою пластичністю. Це дозволяє створювати з нього різні гнуті форми, що вкрай необхідно для кухонь з радісних фасадами. Стільниці з такого каменю екологічні, не бояться води, а також хімічно стійкі і довговічні. Тріщини, утворені на їх поверхні через сильного удару, або відколи можна легко відремонтувати. Через відсутність пір в штучному камені, на плиті з нього не з'являється цвіль і шкідливі грібкі.Ухажівать за такий стільницею легко і просто. Для цього досить протерти поверхню м'якою ганчіркою, змоченою в мильному розчині. Замість мила можна використовувати будь-який засіб, призначене для миття посуду, до складу якого не входять абразивні частинки.