Як вибрати цуценя карликової такси.

Карликові гладкошерсті, довгошерсті або жорсткошерстні такси - чарівні собаки, що відрізняються дружелюбністю, незалежністю і кмітливістю. Щоб майбутній вихованець приносив вам лише радість, приділіть особливу увагу вибору цуценя. Не купуйте перше-ліпше тварина - породиста такса гідна уважного огляду.
Інструкція
1
Якщо вас цікавить собака з родоводом, звертайтеся тільки до перевірених заводчикам. Потрібну адресу вам можуть повідомити в клубі собаківництва. Врахуйте, що на особливо перспективних цуценят від титулованих батьків може бути організована попередній запис.
2
Цуценята готові до переїзду з рідного гнізда не раніше, ніж через два місяці після народження. До цього віку вони перестають харчуватися материнським молоком і звикають до твердої їжі. До того ж двомісячні цуценята проходять обов'язкову дегільмінтізацію і отримують перше щеплення. Підрощені цуценята 3-5 місяців - теж хороший варіант, особливо для початківців собаківників.
3
Вибираючи цуценя, не поспішайте. Огляньте весь послід, поспостерігайте за тваринами. Вам потрібен бадьорий, активний і цікавий пес. Його веселий і живий характер - показник гарного здоров'я і темпераменту. Не беріть боязкого цуценя - у вас напевно будуть проблеми з дресируванням.
4
Візьміть цуценя на руки. Здоровий пес повинен бути досить вгодований, проте не перегодований. Такси відрізняються гладким тілом без «бочкоподібних» ребер. У двомісячному віці вже можна оцінити пропорції тварини - вони повинні відповідати породним стандартам. Занадто криві, тонкі лапи, непропорційна голова або високо посаджені вуха - явний порок породи. Карликова такса повинна мати рівну спину без горба або провисла і гладкий хвіст без заломів.
5
Оцініть окрас цуценя. На чорно-підпалі, коричневою або рудою шкірці не повинно бути білих плям і навіть окремих світлих волосків. Окрасою такси повинен бути рівномірним, шерсть - гладенькою. Переверніть малюка, розгляньте черевце, горло і внутрішню сторону лап. Здорове цуценя не має потертостей, висипу, подряпин.
6
Огляньте мордочку майбутнього вихованця. Виділення з очей, носа або пасти можуть бути сигналом проблем зі здоров'ям. Підніміть хвостик - близько анального отвору не повинно бути слідів проносу. Загляньте у вуха, перевірте правильність прикусу.
7
Зробивши вибір, не забудьте оформити у заводчика щенячью картку вихованця. Уточніть дати щеплень, обговоріть раціон малюка. Добросовісний заводчик поділиться з вами усіма тонкощами вирощування породистого щеняти.