Як ліпити тварин з глини.

Якщо ви творча людина, яка любить втілювати свої фантазії у справі, створювати цікаві речі, то ліплення з глини - заняття саме для вас. Це досить приємне проведення часу, яке не вимагає ніяких матеріальних чи фізичних затрат. Описати всі тонкощі ліплення з глини практично неможливо, але можна слідувати основним рекомендаціям.
Інструкція
1
Ліпити фігури з глини потрібно двома руками. Це дасть вам можливість одночасно оформляти обидві сторони вироби, допоможе вам зв'язати всі деталі в єдине ціле. На допомогу рукам ви можете використовувати спеціальні інструменти - стеки. Їх головна мета - робота над дрібними деталями, видалення непотрібної глини , згладжування і приєднання різних частин вироби.
2
В процесі роботи необхідно іноді перериватися, для того, щоб оглянути фігуру з усіх боків. Це допоможе вам оцінити правильність пропорцій і добитися співвідношення частин.
3
Починати ліплення слід з найбільшою, основної деталі. Наприклад, якщо ви ліпіть якусь тварину, то спершу ліпіть тулуб і голову, а потім з'єднувати їх з дрібнішими деталями.
4
Будь-яке з'єднання робиться наступним чином: спочатку необхідно зробити насічки у вигляді сіточки на кожній соединяемой частини виробу, далі промазуйте деталі шликером. Глину з верхньої деталі слід замазувати вниз. Іноді ви можете зробити окремий джгутик, який необхідно накласти на місце з'єднання, а потім розгладити вгору і вниз. При цьому постарайтеся зробити так, щоб шов був непомітним і міцним. Тоді ваші фігурки будуть захищені від тріщин або сколів.
5
Перед завершенням роботи фігуру необхідно «випрасувати» вологою губкою, також ви можете використовувати шликер. Сушка вироби - це самий складний і тривалий процес: 1 етап - виріб необхідно сушити протягом 10 днів при кімнатній температурі. Фігурку потрібно накрити поліетиленом, але при цьому повинен зберігатися незначний доступ повітря. Після того як з'явиться тверда скоринка, зніміть поліетилен, але уникайте протягів в помещеніі.2 етап - випалення. Ви можете обпалювати фігурку в багатті (найбільш непередбачуваний варіант), горнах, печах. Температура повинна бути від 750 до 1200 градусів.
6
В процесі ліплення ви можете декорувати фігурки, завдаючи відтиски, елементи прикраси. А після висихання й випалу - розпис керамічними фарбами, глазурями.
Корисна порада
Якщо ви не можете закінчити роботу відразу, то накрийте вашу фігурку вологою ганчіркою або поліетиленом. Тоді глина залишиться сирої, і ви зможете продовжити роботу наступного разу.
Творчі люди люблять втілювати свої фантазії, створюючи красиві й оригінальні речі. Якщо ви ставитеся саме до таких людей, то ліплення з глини для вас. Це заняття досить приємне, причому, воно практично не вимагає ні грошових, ні фізичних затрат. Неможливо розповісти про всі тонкощі виготовлення глиняних виробів, але основних рекомендацій можна дотримуватися.
Вам знадобиться
  • - глина;
  • - вода;
  • - шликер;
  • - стеки;
  • - гончарний круг;
  • - піч;
  • - фарби по кераміці;
  • - глазур;
  • - кисті.
Інструкція
1
Використовуйте для ліплення з глини спеціальні інструменти - стеки, основна функція яких - видалення непотрібного матеріалу, згладжування і приєднання частин фігурки, дрібних деталей. Щоб створювати симетричні округлі фігури, наприклад, вази або горщики, купіть або виготовте самі гончарний круг, з його допомогою ви зможете створювати справжні витвори мистецтва.
2
В ході роботи оглядайте фігурку з усіх боків, щоб дати оцінку правильності співвідношення всіх частин. Намагайтеся перший час ліпити з натури або з малюнка, щоб мати можливість бачити і порівнювати пропорційність вироби.
3
Починайте створення з найбільш великих, основних деталей. Приміром, якщо ви робите тварина, спочатку зліпіть тулуб, потім голову, а потім приєднайте дрібні деталі.
4
Робіть будь-які з'єднання так: спочатку нанесіть насічки на кожній присоединяемой деталі у вигляді сіточки, потім промажте їх шликером. З верхньої деталі глину змащуйте вниз. В деяких випадках робіть окремі джгутики, накладайте їх на місце з'єднання, розгладжуючи вгору і вниз. Намагайтеся зробити шов міцним і не видимим. Це захистить виріб від відколів і тріщин.
5
Завершуючи роботу, обробіть фігурку вологою губкою.
6
Висушіть виріб. Робіть це в два етапи. Спочатку фігурку посушите 10 днів при кімнатній температурі. Накрийте її поліетиленом, залишивши трохи простору для доступу повітря. Після появи твердої скоринки поліетилен зніміть. Слідкуйте, щоб у приміщенні не було протягів. Другий етап - випалення фігурки. Робіть це в печі при температурі від 750 до 1200? С.
7
В ході роботи прикрасьте виріб відбитками і різними елементами. Після того, як воно висохне і пройде стадію випалу, розпишіть його фарбами по кераміці і глазур'ю.
8
Якщо у вас немає можливості завершити роботу над виробом з глини відразу, накрийте його вологою ганчірочкою або поліетиленом. Коли ви зможете продовжити через деякий час, глина залишатиметься сирою.