Яких розмірів повинна бути візитка.

Візитна картка - носій контактної інформації про її власника - сьогодні стала неодмінним атрибутом усталених бізнес-ритуалів, яким підкоряються зустрічі ділових людей. Розміри та оформлення візиток теж значною мірою визначаються сформованими традиціями, а не підпорядковуються якимось промисловим стандартам.
Якихось строгих обмежень на розміри, матеріал виготовлення, спосіб оформлення або інформаційний зміст візитних карток немає - вони можуть бути практично будь-якими. Однак існує кілька факторів, значною мірою впливають на вибір всіх перерахованих параметрів - це усталені в конкретному бізнес-співтоваристві традиції і зручність використання. З точки зору практичності слід виходити з розмірів клясерів або визитниц, в яких багато ділові люди зберігають отримані картки. Щоб візитка нормально розміщувалася в відведеному їй кишеньці, бізнес-картки роблять довжиною не більше 95 мм і висотою до 55 мм. А усталені в місцевому співтоваристві бізнесменів стандарти уточнюють ці розміри - наприклад, в Європі прийнято використовувати прямокутники 85х55, в США - 95х55, а в Росії - 90х50. Крім того, нерідко картки для ділових леді роблять трохи менших розмірів. Існують також деякі відмінності в призначенні візитних карток, які теж можуть вплинути на вибір їх розмірів і оформлення. Якщо ваша мета - справити враження на «контрагента», візитка повинна бути нестандартних розмірів. Іноді їх роблять неправильної або фігурної форми, використовують як матеріалу основи шкіру, дерево, пластик або метал. Особливо нестандартний підхід до розмірів і оформленню характерний для візиток людей творчих професій, а для всіх інших важливо дотримати почуття міри - надмірна оригінальність може призвести зворотний ефект, навіть при чудовій якості візитної картки. Крім наведених в першому абзаці, досить часто використовується розмір 85,6 мм на 53,98 мм - він закріплений в міжнародному стандарті ISO 7810 ID-1 і збігається з розмірами кредитних карт. Іноді візитки друкують на картонках формату A8 - це 74 на 52 мм - або розміщують по 16 штук на аркушах формату C4 (виходить розмір 81 на 57 мм).
Візитна картка - важливий атрибут сучасної ділової людини. По зовнішності візитки потенційні партнери можуть становити заочне думку про людину або ж згадувати про вашу очній зустрічі. І від того, як виглядає ваша візитка, наскільки вона інформативна або лаконічна, зручна або перевантажена зайвими деталями, залежить, чи станеться довгоочікуваний контакт або ж партнер віддасть перевагу не зв'язуватися з господарем подібного клаптика паперу. Якщо ви володієте смаком і терпінням, то можете розробити дизайн особистої візитної картки, скориставшись програмою Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • комп'ютер; фотошоп; фантазія.
Інструкція
1
Перш, ніж приступити до розробки дизайну візитки, гарненько подумайте, яку саме інформацію ви хочете розмістити на цьому невеликому паперовому прямокутнику, якого ефекту хочете досягнути, який настрій повинна нести візітка.Фантазія дизайнерів в цій області безмежна, втім, навіть самих технологій виготовлення візиток існує безліч - дерев'яні, пластикові, металеві, ганчіркові тощо.- адже візитка це те, що робить її господаря в якомусь роді незабутнім. Втім, найбільш популярні, прості у виготовленні і практичні у використанні візитки з щільного паперу, з нанесеним на них одно- або багатобарвним зображенням. Найбільш ходовим форматом візиток в наш час є формат 90х50 мм.Чтоби виготовити таку візитку, відкриємо програму Adobe Photoshop. Створимо новий документ Файл> Новий (File> New). У вікні, виставимо необхідні параметри створюваного документа: - розмір в ширину (Width) 90 мм, у висоту (Height) 50 мм (якщо майбутня візитка має горизонтальне розташування) - дозвіл (Resolution) - дуже важливий параметр для майбутнього поліграфічного втілення - повинно мати величину 300 точок на дюйм (300 dpi, pixel/inch) - колірна модель документа (Color Mode) - RGB, якщо ви готуєте файл для роздруківки на побутовому принтері або в центрі оперативної поліграфії. Якщо ж ви готуєте файл професійного поліграфічного рівня, рекомендується поставити модель (CMYK), хоча найчастіше це зайве і лише створює путаніцу.- колір фону документа (Background Contents) можете за замовчуванням поставити білим (White), якщо в основному ваша візитка зберігатиме колір паперу, на якій передбачається її друк. Або ж можете залишити фон прозорим (Transparent) і повернутися до роботи над ним после.Обратіте уваги на те, чи правильно вибрані одиниці виміру у полів з розмірами - саме міліметри, а не пікселі, і dpi, а не піксель/сантіметр.Проверяем параметри і натискаємо ОК, перед нами новий чистий документ.
2
Насамперед, візитка - це носій інформації про її власника, тому, нам необхідно зробити напис з вашим ім'ям. Для цього скористаємося інструментом Horizontal Type Tool. При його виборі, ви побачите, як вгорі в робочій панелі програми з'явилася смуга з основними параметрами майбутньої написи: шрифтом, його розміром, кольором, розташуванням і т.п. Вибираємо необхідний нам по зображенню шрифт. Слід пам'ятати, що занадто складні шрифти - стилізовані під рукописні, орнаментальні, ігрові, хоч і створюють настрій і антураж, але дуже погіршують читаність візитки. Ви попросту ризикуєте тим, що вашу візитку в купі подібних просто не зможуть знайти, т.к. ваше прізвище виявиться непрочитаною при побіжному погляді. Тож обирайте шрифт ясний, добре видний і зрозумілий. Розмір шрифта на візитці, як вже традиційно склалося, не повинен бути менше 9 пунктів і більше 14 - щоб залишатися легко видимим при не дуже хорошому освітленні або недосконалою поліграфії, з одного боку, а з іншого не виглядати безглуздо крупним, як у книжках для дошколят Встановлювати курсор на необхідне місце нашого чистого документа і набираємо текст.Обратіте уваги, що в списку шарів Layers з'явився новий текстовий шар з новою написом. Ви завжди можете повернутися до редагування: змінити текст або посунути його, вибравши цей шар в списку і скориставшись відповідними інструментами программи.По стандартам російськомовного етикету до людини звертаються, в першу чергу, на ім'я та батькові, тому їх і слід писати першими, а прізвище - останньої. Можна виділити прізвище, набравши її тільки заголовними буквамі.Феерічно грати з розмірами і накресленнями шрифтів на діловій візитці - ознака поганого тону. Взагалі, щоб показати, що ви готові до співпраці, дотриманню домовленостей і норм ділового спілкування, змусити себе дотримуватися норм і обмежувати потрібно вже з оформлення візитки. Допускається використання не більше 2 шрифтів (не рахуючи стилю художньо виконаного шрифта на логотипі).
3
Нижче, під ім'ям власника візитки слід написати його посаду чи професію, а також необхідну контактну інформацію - телефон, адреса, е-mail і т.п. Скористаємося тим же інструментом Horizontal Type Tool, тільки параметри шрифту тепер трохи змінимо: можна зменшити його розмір і, бути може, змінити написання шрифту на курсівное.Кстаті, в меню Window (Вікно) можна знайти пункт Character (Шрифт), і відкрити додаткову панель , за допомогою якої можна управляти різними додатковими параметрами шрифту - відстанню між літерами, міжрядковим відстанню і т.п.Важно пам'ятати, що, звичайна людина, набираючи номер телефону правою рукою, триматиме вашу візитку двома пальцями лівої, відповідно, за нижній лівий кут . Зрозуміло, саме невдалий місце для розташування контактної інформації - закритий пальцями нижній лівий кут. Звільніть його, якщо не хочете, щоб ваша візитка виглядала безглуздо і незручно.
4
В вільної від тексту частині візитки можна розмістити логотип або який-небудь елемент оформлення. Наприклад, там може знаходиться картинка, якимось чином уособлюючи власника візитки або описує рід його занять. Можна розмістити і невелику кількість - бажано як можна в більш лаконічній формі - інформації про послуги або нюансах діяльності, звання, регалії, унікальності пропозиції та т.п. При цьому слід пам'ятати, що візитка - це не рекламний буклет, навряд чи хтось буде детально і неодноразово її вивчати і ісследовать.Чтоби розмістити зображення - його можна створити окремо в фотошопі, знайти в інтернеті або підготувати за допомогою інших програм, - необхідно скопіювати його в буфер обміну, потім перейти до нашого документу і вставити туди вміст буфера через команду Edit> Paste (Редагування> Вставити), або натиснувши Ctrl + V.В панелі шарів Layers ми бачимо новий шар з доданою картинкою. Змінити її місце розташування і масштаб можна, через меню Edit> Free Transform (Редагування> Вільна Трансформація), або натиснувши на клавіші Ctrl + T. Після цих дій навколо картинки з'являться маленькі квадратні покажчики, переміщаючи які ви і можете добитися потрібного місця розташування і розміру картинки.
5
Можна змінити вигляд візитки, додавши фон - створивши новий шар Solid Color або Gradient (Суцільний колір або Градієнт). Це можна зробити через меню Layer> New Fill Layer. Далі в параметрах виберіть один або декілька необхідний квітів. Зверніть увагу, що за замовчуванням шар створюється самим верхнім в списку шарів - тобто лежить поверх попередніх картинок і написів, закриваючи їх. Нічого страшного, можна завжди пересунути його з першого на останнє місце в списку, і він стане дійсно фоновим. Його можна скільки завгодно раз редагувати, достатньо двічі клацнути на цей шар в списку Layers, і підібрати необхідне поєднання кольорів.
6
Зберегти створену візитку рекомендується в двох форматах.- по-перше, у вихідному форматі програми фотошоп, щоб можна було повернутися до виправлення і пошаровому редагуванню нашого документа, цей файл займає трохи більше місця, але кожен з елементів у ньому - написи, картинка, фон - збережені незалежно і тому незалежно можуть бути модіфіціровани.- по-друге, зберегти файл для передачі в друкарню або центр роздруківки. Якщо вам критичний розмір файлу, наприклад його потрібно надсилати електронною поштою, а канал зв'язку занадто вузький, то скористайтеся популярним форматом JPEG. В меню File> Save As (Файл> Зберегти Як) виберіть у списку форматів відповідний пункт. Потім у вікні параметрів встановіть повзунок на рівень найвищої якості зображення, адже розмір візитки невеликий, тому дрібні деталі зображення на ній важливі, а при низькій якості картинки вони можуть потеряться.Вообще же, рекомендується зберегти картинку без втрати якості - для цього служить формат TIFF . Він не дуже популярний, зате не вносить спотворень в формат джерела. Збережіть файл в цьому форматі, вибравши в списку вікна Save As, пункт TIFF. При цьому не забудьте відключити галочку навпроти параметра Save Layers (Зберігати верстви), адже інформація про те, що на якомусь шарі розташовувалося, для друку вже не важлива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-HTWtIFzwQ0
Зверніть увагу
Якщо вийшло зробити візитку, але то не потрібно на цьому зупинятися. Можна спробувати зробити аватарку.