Як поміняти лампочку на "Рено Логан". Як поміняти зчеплення на Логаном.

Автомобіль Рено Логан зумів завоювати величезну популярність серед машин в середньому ціновому сегменті. Ця модель славиться своєю надійністю і невибагливістю в експлуатації. Проте з часом навіть таке практичне авто вимагає заміни расходников, наприклад, лампочок освітлення.
Вам знадобиться
  • - комплект нових лампочок;
  • - набір викруток;
  • - бавовняні рукавички;
  • - вологі серветки.
Інструкція
1
Перед заміною будь лампочки в автомобілі обов'язково заглушите двигун і вимкніть запалювання. Відкрийте капот і від'єднайте клему «мінус» від акумулятора, так ви зведете ризик виникнення короткого замикання в бортовій системі живлення машини до нуля.
2
Для заміни ламп ближнього і далекого і світла необхідно зняти накладки, які розташовані під передньою частиною капота. Знайдіть на тильній стороні кожної фари гумові або пластикові кожухи, акуратно від'єднайте їх.
3
На задній стінці корпусу кожної блок-фари розташовані дві гумові заглушки. Для заміни лампочки ближнього світла витягнете заглушку, яка розташована найближче до грат радіатора.
4
Під нею ви побачите дві колодки проводів, які підключені до патрона. Акуратно від'єднайте їх і відведіть в сторону. Намагайтеся запобігти зіткнення колодок, так як в бортовій системі електроживлення може зберегтися залишковий струм.
5
Знайдіть два болти, якими закріплений патрон з лампочкою. Викриття їх і витягніть патрон з роз'єму. Виверніть стару лампочку з патрона декількома оборотами проти годинникової стрілки. Уважно огляньте старий світловий елемент.
6
Встановіть нову лампочку. Всі процедури виконуйте тільки в бавовняних рукавичках, які запобігають появі жирних слідів від пальців на склі лампочки. Якщо ж ви все-таки брали світловий елемент голими руками, то протріть його ганчіркою, змоченою в спирті або рідини для очищення стекол.
7
Встановіть патрон в фару у зворотному порядку.
8
Для заміни ламп дальнього світла дійте за тією ж схемою, але відкривати вже потрібно буде заглушки, які розташовані по краях корпусів фар.
9
Лампочки задніх ліхтарів замінюються аналогічно.
10
Щоб замінити лампочки в поворотниках, необхідно акуратно зняти зовнішнє скло. Для це візьміться за корпус і посуньте його вперед, засувка відкриється і поворотник вискочить з паза, повиснувши на проводах. Від'єднайте колодки від корпуса.
11
На тильній стороні відкрутіть два шурупа і зніміть зовнішнє скло. Вийміть стару лампочку, а на її місце встановіть нову. Зберіть поворотник в зворотному порядку.