Як лікувати ясна.

Причиною захворювання ясен в більшості випадків є зубні відкладення, в яких міститься велика кількість мікроорганізмів. Саме вони руйнують кістки і ясна. Наслідком цього є поява кровоточивості і припухлості ясен. Ці явища можуть загасати на якийсь час, але потім повертаються знову. Якщо не змінити ставлення до зубів і не почати лікувати ясна, то запалення буде поширюватися на кістку і почнеться її руйнування, що в підсумку призведе до випадання зубів.

За підсумками міжнародних досліджень захворюванням ясен страждає 90% людей. Лікування захворювань ясен проводиться в стоматологічних клініках і складається з наступних заходів:

  1. Діагностика і навчання правильному догляду за порожниною рота при захворюванні ясен. Суворе дотримання основних рекомендацій: чистка зубів щіткою середньої жорсткості; використання зубної нитки після прийомів їжі; збалансоване харчування, в яке включено достатню кількість твердої їжі; відмова від куріння.
  2. Професійне чищення - усунення руйнівних факторів: видалення зубного нальоту і зубного каменю, лікування контактних пунктів, пломбування зубних порожнин пошкоджених карієсом, відновлення жувальної ефективності.
  3. Лікування твердих тканин зубів, введення вітаміну B1, розчину фториду натрію, фосфору і солей кальцію. Також проводитися процедура по шліфовці коренів, що допомагає тканинам ясен одужати. Ефективність лікування ясен залежить від того, наскільки добре відновлений кістковий фундамент зуба і видалена напівзруйнована тканину. Якщо процес руйнування і запалення вже досягли підстави зуба, тоді використовують хірургічний метод. Ця операція дозволяє досягти глибоких областей і видалити зруйновані і запалені тканини.
  4. За рекомендацією стоматолога проведення шинування та протезування. Шинирование - метод лікування ясен при явній рухливості зубів, при цьому їх пов'язують спеціальною стрічкою зі скловолокна, на основі світового композиту, в єдиний блок. Після цього зуби не хитаються і пацієнт здатний здійснювати нормальне пережовування.

Щоб уникнути хворобливих процедур, необхідно своєчасно лікувати ясна, для цього регулярно проходите огляд у стоматолога. Вчасно проведена професійна чистка відіграє велику роль для запобігання захворювань ясен.

Лікування ясен найправильніше почати з обстеження, тому як до захворювання може привести і неправильний догляд за яснами і навіть серйозні хвороби: гіповітаміноз, інтоксикації або інфекційні захворювання. Десни лікують настільки часто, що фахівцями навіть було виділено окремий розділ в стоматології, який займається цими проблемами, назвали його пародонтологією. Найбільш поширеними захворюваннями ясен є пародонтоз, пародонтит і гінгівіт.
Інструкція
1
Для лікування ясен можна використовувати ефективні народні засоби: Залийте склянкою гарячої води 6 грам сухого листя брусниці, прокип'ятіть вийшла суміш на протязі 20 хвилин. Потім рідина злегка процідіть, охолодіть і доведіть її обсяг до 200 мл. Полоскайте рот даними засобом через кожні 2-3 години при запаленні ясен, пародонтозі, стоматиті.
2
Столову ложку трави фіалки триколірної (в засушеному вигляді) залийте склянкою води, прокип'ятіть протягом 15 хвилин. Потім вийшла суміш охолодіть і доведіть її обсяг до 200 мл. Використовуйте дану рідину для полоскання рота при зубних болях або пародонтозі.
3
Хороший ефект при захворюваннях порожнини рота надає суміш, що складається з рівних частин обліпихової (або персикового) і пихтового масла, або суміш з риб'ячого жиру і пихтового масла. Необхідно нанести декілька крапель однієї з цих масляних сумішей на бинт, складений попередньо в декілька шарів, потім за допомогою бинта деякий час помасажуйте уражені ясна. Подібну процедуру проводите по 2 рази на день.
4
При запальних захворюваннях порожнини рота добре допомагає полоскання настоєм чайного гриба, який настоюють протягом тижня. Якщо ж ясна просто слабкі і з них досить часто йде кров, рот корисно полоскати настоянкою з листя ожини, в яку додають декілька крапель спирту.
5
Можете зробити в домашніх умовах мазь для лікування пухких, запалених і кровоточивих ясен. Для цього Вам знадобиться зробити настоянку з кореневищ калгану (перстачу прямостоячого). Залийте 20 гр кореневищ 100 мл 70% спиртом. Настоюйте рівно один тиждень, періодично струшуючи ємність. Отриману настойку змішайте з гліцерином, при цьому настойки повинно бути в 2 рази більше гліцерину.
6
Для того щоб зміцнити ясна і зуби, ви можете додати в зубний порошок, порошок лепехи звичайного у пропорції 0,5 грам на 1 раз.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=jMJDa-6PX7Q