Як підключити насос. Як підключити водяну насосну станцію.

У заміському будинку, де відсутнє центральне водопостачання, бурят свердловину. Зазвичай встановлюється насосна станція, яка дозволяє користуватися водою з крана, приєднувати всілякі види титанів, підключати пральну машину-автомат і посудомийну машину. Насосну станцію важливо правильно встановити і підключити, тоді вона буде виконувати всі функції центрального водопроводу.
Інструкція
1
Встановіть насос на максимально близькій відстані від свердловини. У місці установки має бути хороша вентиляція і плюсова температура. Закріпіть його на жорсткому підставі, щоб під час вібрації при роботі він не міг переміщатися.
2
Труби необхідно під'єднувати металопластикові. Їх внутрішній діаметр не повинен бути менше патрубка насоса. У всмоктувальній магістралі встановіть приймальний клапан. Якщо стовп води коштує нижче 4 метрів або ваш трубопровід має велику протяжність, то всмоктуючий трубопровід використовуйте більшого діаметра, ніж діаметр впускного отвору насоса. Щоб уникнути повітряних кишень впускний водопровід прокладете з невеликим підйомом у напрямку насоса.
3
Ніколи не використовуйте для трубопроводу гнучкий гумовий шланг. Він може стиснутися під впливом розрідження.
4
Електрообладнання бажано підключати професіоналу. Якщо ви хочете підключити його самі, то переконаєтеся в параметрах мережі живлення з даними на табличці насоса. Забезпечте максимально надійне заземлення. Обов'язково встановіть запобіжні автомати. Однофазні двигуни обладнані тепловим реле захисту і можуть бути підключені до електромережі. Трифазні підключайте через захисні автомати, відрегульовані відповідно до параметрів струму.
5
Перед запуском заповніть корпус насоса водою через верхнє отвір для гвинта. Не можна запускати насос всуху. Для захисту від поломок краще поставте спеціальний прилад від сухого ходу.
6
Після заповнення насоса водою, під'єднання електрообладнання та трубопроводу необхідно відрегулювати тиск в насосі відповідно до вказівок виробника. Відрегулювавши тиск насос можна включати.
При облаштуванні заміського будинку або дачі господарі в першу чергу прагнуть налагодити систему водопостачання. Сучасні технічні пристосування дають можливість відмовитися від традиційного колодязя або водопроводу, які не завжди забезпечують достатню ефективність. Один із способів створити систему постачання будинку водою - установка насосної станції.

Вибір насосної станції

Підбираючи для заміського домоволодіння насосну станцію, необхідно чітко уявляти, які завдання їй належить вирішувати. Пристрої, призначені для побутового застосування, звичайно цілком придатні для того, щоб забезпечити сім'ю питною водою та задовольнити найпоширеніші побутові потреби.
Якщо потрібно отримувати воду для поливання присадибної ділянки та використовувати її для опалювальної системи, має сенс зупинити вибір на насосних станціях більшої потужності.
Істотне значення має також передбачуваний джерело подачі води. Як правило, з цією метою використовується колодязь, централізований водопровід або свердловина. Підключення станції до свердловини використовується на практиці досить часто. Цей тип подачі води вимагає дотримання правил по установці системи та її налаштування. Щоб підключити станцію до свердловини, буде потрібно стандартний пристрій, здатне витягувати воду з глибини не менше 20 м. Якщо вода залягає глибше, може знадобитися додатковий глибинний насос.Следует звернути увагу також і на тип управління станцією, оскільки вона може працювати як в автоматичному, так і в традиційному ручному режимі. Перший тип вимагає мінімального контролю з боку користувача, але потребує більш ретельної попередньої налаштуванні. Другий тип дозволяє істотно заощадити кошти і дає можливість при необхідності втручатися в роботу станції з метою зміни умов її роботи.

Підключення насосної станції до свердловини

Монтаж насосної станції починається з вибору місця для її установки. Фахівці рекомендують ставити агрегат в житловому або господарському будові, наприклад, в опалювальному підвалі або коморі. Якщо для цієї мети влаштовується спеціальний кесон, важливо враховувати, що насосна станція повинна бути розташована нижче рівня природного промерзання грунту. Найкраще ставити агрегат на підставку, а не на пол.Чаще доводиться мати справу зі станціями двотрубного типу, оснащеними ежектором - литим вузлом з виходами для з'єднання. Перший етап - складання ежектора. Попередньо на його нижню частину в обов'язковому порядку ставиться сітчастий фільтр. Потім до пластикового розтрубу ежектора приєднують зганяння, що збирається з двох частин, з'єднаних між собою. Вихідний кінець згону повинен закінчуватися муфтою, яка стане переходником до поліетиленової трубе.Для визначення глибини спуску труб в заздалегідь підготовлену свердловину опускають шланг або звичайну трубу, яка служить міркою. Від виміряного значення слід відняти 100 мм. Це робиться для того, щоб фільтр пристрою не стосувався дна свердловини і не збирав дрібні частинки грунта.Прі допомоги муфт поліетиленові труби приєднуються до ежектору з урахуванням виміряної робочої глибини. Коли труби будуть під'єднані, ежектор опускають в свердловину до виконаної на трубах позначки. Якщо труби потрібно прокласти від свердловини до будинку, робити це потрібно з запасом, враховуючи можливі вигини і повороти.
Місця з'єднання відрізків труб ретельно герметизують ущільнювальної стрічкою.
Заключний етап монтажу - підключення труб до насоса, розташованому на станції. Робити це слід в точній відповідності з рекомендаціями заводу-виготовлювача. Рекомендується нарізні сполучення не тільки ущільнювати, а й підтягувати розвідним ключем. Коли монтаж буде завершено, залишається налаштувати насосну станцію на роботу в одному з вибраних режимів і перевірити всю систему в дії.