Чому в морських мушлях чути шум моря.

Вважається, що в мушлі можна почути шум морського прибою, якщо піднести її до вуха. І чим витіювато форма раковини, тим голосніше і сильніше будуть вирувати хвилі. Однак це чергова помилка. У мушлі чути зовсім не шум моря.
Існує відразу кілька гіпотез виникнення «морського шуму» в мушлях. Одна з них свідчить, що людина чує звуки циркуляції крові по судинах голови. Однак дана теорія невірна, і це легко довести. Відомо, що після інтенсивних навантажень кров починає рухатися з більшою швидкістю, тому і звук повинен змінитися. Однак, якщо піднести черепашку до вуха, буде чути все той же «шум моря» .слід теорію можна сформулювати так: черепашки шумлять з причини руху повітряних потоків через них. Це пояснює те, чому звуки здаються голосніше, якщо піднести черепашку впритул до вуха, і тихіше, якщо тримати її на відстані. Однак і ця гіпотеза була спростована вченими. У звукоізоляційний приміщенні, незважаючи на те, що в ньому присутня повітря, черепашка «морські звуки" не іздает.На Насправді, «шум моря» в мушлі - не що інше, як дещо змінені звуки навколишнього середовища, відбиті від стінок раковини. Можна взяти будь-який порожній посудину, прикласти його до вуха і він стане «шуміти» нітрохи не гірше морської мушлі. Все тому, що будь-яка повітряна замкнута порожнина виступає в ролі своєрідного резонатора, де концентруються різні акустичні хвилі. Саме тому форма і розмір черепашок безпосередньо впливає на видавану «морську пісню». Чим вони зігнуті і більше, тим насиченішим виходить «звук прибою». Виходить, для того щоб почути «море» і освіжити в пам'яті спогади про чудесне літній відпочинок, зовсім не обов'язково мати під рукою черепашку. Це можна зробити і за допомогою підручних предметів, того ж склянки. Аналогічний ефект буде спостерігатися, якщо скласти долоні "човником" і піднести впритул до вуха. І чим більше навколо різних звуків, тим сильніше буде чути плескіт хвиль. Але з черепашкою, безсумнівно, вдаватися до спогадів цікавіше, тим більше, якщо вона привезена з пляжу, де ви відпочивали.
Сотні відпочиваючих, покидаючи морське узбережжя, забирають із собою дари моря - дивовижні раковини молюсків. Вважається, що якщо прикласти черепашку до вуха, можна почути шум хвиль, який нагадає вас про щасливі дні відпочинку.
Учені вирішили засмутити романтиків, розвінчати міф про море, плещуться всередині раковини. На їхню думку, рокіт хвиль - це не що інше, як змінені звуки навколишнього середовища. Раковини різних розмірів і форми вловлюють різні звуки, тому й рокіт моря завжди різний. Навколишній шум резонує в мушлі, змінюється, «блукаючи» по завиткам, і людині починає здаватися, що він чує звуки прибою. Причому, чим більше химерної буде форма раковини, тим насиченішим - шум моря. Будь-яка замкнута порожнина, в якій є повітря, нагадує по своїй дії резонаторних камеру і концентрує акустичні хвилі. Аналогічно «море» можна почути, приставивши до вуха порожній стакан.Существует ще дві гіпотези, раніше розробляються вченими, які були покликані пояснити чоловікові незрозумілий шум в мушлі. Перша говорить, що людина чує звуки, з якими кров циркулює по його судинах. Однак ця гіпотеза з легкістю піддається спростуванню. Відомо, що після інтенсивних фізичних навантажень кров починає циркулювати швидше. Однак якщо ви порівняєте звук в мушлі до і після занять фізкультурою, ви не виявите разніци.Согласно ще однієї теорії, яку розробляли вчені, шум моря - це рух повітряних потоків по завиткам раковини. Ця гіпотеза також була успішно спростована. Експеримент провели в кімнаті з відмінною звукоізоляцією - шум хвиль в мушлі отсутствовал.Для того щоб почути шум хвиль, не обов'язково їхати на море і привозити звідти прекрасні раковини. Шуканий звук буде відмінно чути і в самих тривіальних речах - порожньому стакані, приставлений до вуха, попільничці, кришці від цукорниці, і навіть долонях, складених човником. Однак не варто відмовлятися від романтики, адже тільки мушля сколихне ваші спогади про море.