Особливості догляду за чутливою шкірою обличчя.

Характерною особливістю чутливої шкіри є підвищена сприйнятливість до погодних факторів і деяким хімічним речовинам, присутнім в косметичних продуктах. Найчастіше неадекватна реакція на них з'являється після тривалого неправильного догляду за обличчям чи проблем зі здоров'ям. Без винятку цих моментів турбота про шкіру не може бути повноцінною.
Інструкція
1
Чутлива шкіра обличчя схильна до частих подразнень, висипань, почервоніння окремих ділянок, сухості, лущення. Ці прояви найчастіше турбують час від часу, наприклад, в холод чи спеку, а провокуючим чинником можуть бути внутрішні порушення або невідповідний косметичний засіб, який замість того щоб дарувати шкірі чистоту і красу, навпаки, послаблює її.
2
Догляд за чутливою шкірою починається з вибору косметичних засобів, і в цьому моменті немає єдиної рекомендації, оскільки в облік йдуть індивідуальні особливості, адже чутливої може бути шкіра абсолютно будь-якого типу. При схильності до висипань підійде засіб з бактерицидними речовинами, при почервонінні - з заспокійливими, наприклад, ромашкою або іншою травою, при сухості - більш жирне з вітамінами А і Е. На жаль, важко визначити придатність того чи іншого продукту, що не випробувавши його на собі . Але будь-які неприємні відчуття після вмивання є приводом знайти собі щось більш підходяще.
3
Очищення чутливої кожіЧувствітельную шкіру не варто піддавати зайвому впливу очищувальних засобів. У прохолодні сезони року краще вмиватися тільки ввечері, щоб не позбавляти епідерміс своєю природною захисної плівки, яку виробляють сальні залози. В літню жарку пору, коли шкірі потрібно більш часте умивання, можна користуватися тоніком, в тому числі і власного приготування, наприклад, із соку половини лимона, розбавленого наполовину водою і 1 ч.л. гліцерину. При схильності до висипань можна додати в нього кілька крапель настоянки календули. Зберігати його треба в холодильнику не більше 1 місяця.
4
Зволоження чутливої шкіри обличчя як засіб зволоження підходить будь-який крем, відповідний типу шкіри і її індивідуальним особливостям. Не варто зупиняти свій вибір на косметичних засобах, що містять фруктові кислоти. Це ж відноситься і до натуральних засобів, тобто кислі фрукти і ягоди не використовувати для приготування зволожуючих масок. Косметологи рекомендують використовувати гіпоалларгенние креми, з ультрафіолетовим фільтром і бажано з поміткою для чутливої шкіри. Нічний крем слід застосовувати тільки в міру потреби - якщо після очищення виникає відчуття стягнутості. В інших же випадках краще надати шкірі можливість дихати і відновлюватися самостійно, адже вона на це дійсно здатна.
5
Харчування чутливої кожіВ додатковому джерелі корисних речовин потребує будь-яка шкіра, а чутлива особливо. І тут на допомогу прийдуть живильні маски для обличчя. Однак при їх приготуванні варто більш ретельно підходити до вибору інгредієнтів, адже не будь-який продукт буде однаково корисний для ослабленої шкіри. Не варто використовувати сильнокислі ягоди. А ось банани, абрикоси, хурма, яблука, сиру картоплю, моркву і гарбуз будуть дуже корисні. Їх можна змішувати з яєчним жовтком, рослинним маслом, молоком і сиром. Але після нанесення на шкіру обов'язково покривати маску плівкою, щоб вона не висихала і не викликала подальше роздратування шкіри. Для змивання маски, як і для вмивання чутливої шкіри можна використовувати тільки кип'ячену злегка теплу воду.
6
Схильність шкіри різних подразників може бути по причині нервових розладів або перенапруг. Тому окрім зовнішнього догляду треба проявляти турботу про своє здоров'я, а саме зміцнювати його спортом, загартовуванням і правильним харчуванням.